Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
BAG MANDAT 1300 EURO NIEMCY
Autor Wiadomość
dawid99

Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-02-04, 20:39   BAG MANDAT 1300 EURO NIEMCY

Witam! Jestem świeżym kierowca. Wczoraj mialem kontrole z BAG pod Hamburgiem. Wział przetrzepał papiery z 3 ostatnich dni i wystawił mandat na kwote 1300 euro! Płatne od razu z góre. Mandat jest nałożny na firme bo w liferschainach jak były załadunki i rozładunki jest tylko nazwa firmy "zaks^ numery auta i podpis kierowcy, a niedawno ponoc weszla ustawa, ze ma byc podany pelny adres przewoznika towaru. Nic nie podpisywałem, tylko firmowa karta zaplacilem mandat bo szef kazal, ale w protokole pisźe w uwagach że tutaj cytat " unvollständige nachweise während der kabotagebeförderung ". Mandat jest nałożony na firme. Szef gada, że to moja wina bo pisze sie recznie na dokumentach dlugopisem pelna nazwe firmy. Tylko jakos od pol roku pisze tylko nazwe firmy bez pelnego adresu to było gitarka, a tutaj nagle kontrola i bach niby moja wina. Szef gada, ze chce mnie obciazyc ta kwota mandatu 1300 euro. Niby dlaczego !!!! Ma takie prawo? Pomocy

Było tak, że w piatek załadowałem towar w Dortmundzie podjechałem kawałek no i wedkend w aucie. W poniedziałek to rozładowałem i w poniedziałej załadowałem w jednej miejscowości w Niemczech i potem 100 km dalej w niemczech doładunek i nastepnego dnia z rana Bag Niemiecka

Ogo w koncu wina? To chodzi o kabotaz czy jak w koncu?
 
     
matiz_1990 

Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KK,KW,ADR,Koparki kl. III
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 140
Wysłany: 2016-02-04, 22:45   

Na firmowa pieczątkę ich nie stać? Z tego co mi wiadomo musi być pełna nazwa z adresem, czyli pieczatka która zwykle dają w firmie ewentualnie przygotowane cmr z juz wypełniona rubyrka przewoźnika. Na moje to niestety wina leży ale chyba po obu stronach więc gadaj żeby poszło na pół. W kwestii obciążenia to nie wiem, ale to na Tobie ciąży prawidłowe wypełnianie dokumentów.
 
     
dawid99

Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-02-05, 22:05   

Witam !
Czy ten cały transport został zgodnie z prawem wykonany, czy gdzieś tutaj występuje kabotaż?

Poniedzi ałek 6 rano start z firmy załadowany na rozładunek do Gliwic (Polska).
Następnie na pusto do Czech na załadunek.
Następnie do Gevelsberg ( Niemcy ) na rozładunek
Następni e na pusto do Duisburg ( Niemcy ) na załadunek
Następnie do Antwerpii ( Belgia ) na rozładunek
Następni e na pusto do Belgii na Antwerpie na załadunek
Następnie do Bonen ( Niemcy ) na rozładunek.
Następnie do Dortmundu ( Niemcy ) na załadunek i po załadunku na parking i weekend kierowca stał 45 godzin.
Poniedziałek start i rozładunek do Treuen ( Niemcy )
Następnie na pusto na załadunek do Waldershofu ( Niemcy )
Następnie po DOŁADUNEK do Triptis ( Niemcy )
Następnie na rozładunek tego DOŁADUNKU do Barsbuttel ( Niemcy )
Następnie na rozładunek do Kiel ( Niemcy )
Następnie na pusto na załadunek do Uelzen ( Niemcy )
Następnie na rozładunek do Herne ( Niemcy )


bo może ten mandat 1300 euro jest dlatego, że gdzieś tutaj był kabotaż ???

Z tego co mi BAG gadał i zrozumiałem piąte przez dziesiąte to chodzi o to

Następni e na pusto do Belgii na Antwerpie na załadunek
Następnie do Bonen ( Niemcy ) na rozładunek.
Następnie do Dortmundu ( Niemcy ) na załadunek i po załadunku na parking i weekend kierowca stał 45 godzin.
Poniedziałek start i rozładunek do Treuen ( Niemcy )
Następnie na pusto na załadunek do Waldershofu ( Niemcy )
Następnie po DOŁADUNEK do Triptis ( Niemcy )
Następnie na rozładunek tego DOŁADUNKU do Barsbuttel ( Niemcy )
Następnie na rozładunek do Kiel ( Niemcy )


Może to jednak nie moja wina, że taki mandat tylko przez to że kabotaż ?

WYPOWIE SIĘ KTOŚ ?
 
     
matiz_1990 

Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KK,KW,ADR,Koparki kl. III
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 140
Wysłany: 2016-02-05, 23:34   

W pierwszym wypadku zrobiłeś nielegalny kabotaz w drugim raczej nie. Mogli Cie podliczyc za kabotaz oraz brak danych przewoźnika na cmr.
 
     
wsobol 
Chauffeur

Tym śmigam: Volvo FH12 460KM + silo Feldbinder
Pracuję w firmie: eurobulk.dk
Uprawnienia: B; C; C+E; KW
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 407
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-07, 17:43   

Kabotaż jest ewidentny. Wolno Ci podjąć i dostarczyć tylko 3 ładunki kolejno na terenie danego państwa. Czwarty z rzędu wykonany na terytorium tego kraju będzie już kabotażem, a Ty pokazujesz 4 transporty na terenie Niemiec.
Poprawne wypełnienie CMR należy do kierowcy, ale za błędy mandat by był duuuużo niższy. Pieczątka z nazwą firmy, jak najbardziej wskazana. Masz wtedy mniej pisania.

Według mnie za kabotaż odpowiada firma i powinna mieć tego świadomość. Próbowali, że może się uda zarobić ekstra i się przekroczyli.
 
     
lukasz.kilar 

Tym śmigam: Mercedes-Benz Actros
Pracuję w firmie: Kilar-Trans
Uprawnienia: C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 15
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 2016-02-19, 17:55   

Kabotaż jest bez dwóch zdań tutaj nie ma o czym dyskutować. Gdybyś okazał umowę (nie rób tego publicznie) to można byłoby stwierdzić kto odpowiada karnie za kabotaż. Teoretycznie powinna za to odpowiadać firma bądź spedycja. Niestety widziałem rożne dziwne zapisy w umowach. Jeśli natomiast chodzi o wypełnienie rubryki firmy to tutaj wina niestety leży po Twojej stronie i będziesz musiał opłacić mandat. Podsumowując, jeśli firma mimo ogólnym zapisom w umówię (ogólne zapisy nakładają odpowiedzialność za kabotaż na firmę) będzie chciała Cię obciążyć to poszukaj sobie jakiegoś uczciwego pracodawcy a sprawę możesz spokojnie sprowadzić drogę sądową.
Ostatnio zmieniony przez lukasz.kilar 2016-02-19, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karol_P88

Tym śmigam: Actros MP3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 318
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2016-02-19, 21:11   

Zapłać przeproś i dalej ognia, najważniejszy jest fan.
 
     
Jaskier 

Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 32
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 57
Wysłany: 2016-02-20, 08:04   

Przy okazji zapytam o pewną kwestię w tym temacie. Jeźdząc pod obecną spedycją, praktycznie cały czas dostaję cmr'ki gdzie mam wypełnione pole 16 i 23 bądź samo 16. Są tam wpisywane dane różnych spedycji czy firm (czort wie). Teraz pytanie, jak w takiej sytuacji prawidłowo wypełnić te pola ? Do tej pory robiłem tak, że w 16 zawsze dopisywałem nr tablic i w zależności od tego co miałem:

1)gdy wypełnione było tylko pole 16 to w 23 wpisywałem pełne dane swojej firmy + podpis
2)gdy wypełnione były zarówno 16 jak i 23 to tylko podpis w 23

Z tego co wiem to obydwa przypadki s niezgodne z prawem i w przypadku uszkodzenia towaru czy kradzieży może być smród od strony ocp.
 
     
huberto_88 

Tym śmigam: Magnumka
Pracuję w firmie: krzak
Uprawnienia: A, B+E, C+E, D+E, KW, KK, widlaki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 109
Skąd: Maciejowice
Wysłany: 2016-02-20, 22:05   

Karol_P88 napisał/a:
Zapłać przeproś i dalej ognia, najważniejszy jest fan.

YESSS I LIKE IT :mrgreen:
Koła się muszą kręcić :mrgreen: nie ma co mieć pretensji do Bundes Autobahn Gestapo o mandaty, przeciez RFN musi uzbierać na zasiłki dla pokojowo nastawionych uchodźców :mrgreen:

Jaskier, No jakaś kombinacja jeśli dobrze zrozumiałem z tą twoja cajmerką jest. Jak daje swoją cmr to zawsze w 16 piszę numery zestawu i biję pieczątkę, w 23 pieczątkę i podpis. Kontroli zbyt wielu w życiu nie miałem ale nigdy o cmr się nikt nie przyczepił. Czasami dają swoją cmr z wpisaną nazwą firmy w polu 16 ale bez adresu itd to też poprawiam pieczęcią na wszelki wypadek, żeby później Pzu się nie tłumaczyło że nie wiadomo kto jechał bo jest tylko nazwa firmy, numery wozu ale adresu nie ma i oni nie maja pewności :lol: a wierzcie mi że takie bananowe tłumaczenia są na porządku dziennym byle nie wypłacić odszkodowania...

Jaskier, no ale jak nie daj boziu BAG cie zatrzymał i tak jak koledze dał bonusa na 1300 euraczy to:
Cytat:
Zapłać przeproś i dalej ognia, najważniejszy jest fan.


:mrgreen:
 
     
adrevir 

Uprawnienia: C+E, KW, ADR
Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 242
Skąd: WP
Wysłany: 2016-02-21, 18:23   

Karol_P88 napisał/a:
Zapłać przeproś i dalej ognia, najważniejszy jest fan.


Az mi sie humor poprawil :-D

Sam ostatnio utknalem w blocie i powiem wam, ze wezwanie holownika-wyciagarki we Francji bardzo drogo kosztuje :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg