Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat z predkosci z tachografu- kiedy? co i jak?
Autor Wiadomość
damian0924

Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-02-19, 13:54   Mandat z predkosci z tachografu- kiedy? co i jak?

Witam,
ostatnio mialem taka sytuacje: jade terenem zabudowanym, wyskakuje mi na droge policjant i zatrzymuje mnie do kontroli. Jest sam, on jeden, nie ma z nim drugiego funkcjonraiusza. Powodem jest przekroczenie predkosci. Predkosc jaka zmierzyl suszarka to 85km/h. Ja jednak bylem pewny ze jechalem o wiele mniej. Co prawda przyznaje ze przekroczylem predkosc ale mowie ze moim zdaniem jechalem ok 65- max.70 km/h. Policjant kaze zrobic wydruk predkosci z tacho i okazuje sie ze jechalem 72km/h. Jakby nie patrzec to nie 85. Mowie ze nie przyjmuje mandatu a on usilnie probuje mnie przekonac ze jechalem te 85. Kiedy po raz ktorys z kolei nie przyznaje mu racji twierdzi ze pojdzie mi na reke i ze mandat wypisze z predkosci 73 km/h. Po czym zjawia sie jego kolega drugim radiowozem i od nowa zaczyna sie spiewka ze jechalem 85km/h. Mandatu odmowilem. Zostawili sobie wydruk Vdiagram na ktorym sie podpisalem imieniem i nazwiskiem.
Teraz pytanie:
85km/h nie jechalem wiec za to ukarac mnie nie moze.
Jechałem 73 km/h ale oparte jest to na wydruku z tachografu. Z tego co mi wiadomo przekroczenia predkosci zapisane na tachografie moga byc karane tylko tego samego dnia ktorego nastapily.
Wiec czy teraz po uplywie jakis dwoch tygodni moge zostac ukarany z tej predkosci 73 km/h. Czy jednak nic mi nie moze zrobic?
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-02-20, 11:22   

skoro odmówiłeś przyjęcia mandatu (bardzo dobrze zrobiłeś), sprawa trafi do sądu i to sąd zadecyduje ile jechałeś i jaka kara Cie dotknie. Rozumiem, że legalizacja tachografu jest aktualna więc Sąd powinien uznać Twoje racje, czyli, że jechałeś 73 km/h.

Jak będzie po wszystkim to z pochwal się tutaj jak przebiegała sprawa i jak się zakończyła.
 
     
MadToY 
Kapitan Szos


Tym śmigam: Renault Premium Auto-transporter
Pracuję w firmie: Wega-A
Uprawnienia: A | B | C | C+E | Na własnej kobiecie xD
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 50
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2017-03-18, 14:39   Re: Mandat z predkosci z tachografu- kiedy? co i jak?

damian0924 napisał/a:
Witam,
ostatnio mialem taka sytuacje: jade terenem zabudowanym, wyskakuje mi na droge policjant i zatrzymuje mnie do kontroli. Jest sam, on jeden, nie ma z nim drugiego funkcjonraiusza. Powodem jest przekroczenie predkosci. Predkosc jaka zmierzyl suszarka to 85km/h. Ja jednak bylem pewny ze jechalem o wiele mniej. Co prawda przyznaje ze przekroczylem predkosc ale mowie ze moim zdaniem jechalem ok 65- max.70 km/h. Policjant kaze zrobic wydruk predkosci z tacho i okazuje sie ze jechalem 72km/h. Jakby nie patrzec to nie 85. Mowie ze nie przyjmuje mandatu a on usilnie probuje mnie przekonac ze jechalem te 85. Kiedy po raz ktorys z kolei nie przyznaje mu racji twierdzi ze pojdzie mi na reke i ze mandat wypisze z predkosci 73 km/h. Po czym zjawia sie jego kolega drugim radiowozem i od nowa zaczyna sie spiewka ze jechalem 85km/h. Mandatu odmowilem. Zostawili sobie wydruk Vdiagram na ktorym sie podpisalem imieniem i nazwiskiem.
Teraz pytanie:
85km/h nie jechalem wiec za to ukarac mnie nie moze.
Jechałem 73 km/h ale oparte jest to na wydruku z tachografu. Z tego co mi wiadomo przekroczenia predkosci zapisane na tachografie moga byc karane tylko tego samego dnia ktorego nastapily.
Wiec czy teraz po uplywie jakis dwoch tygodni moge zostac ukarany z tej predkosci 73 km/h. Czy jednak nic mi nie moze zrobic?



A ten policiant mial uprawnienia do analizy wydruku z tacho? Ja niedawno mialem podobna sytucje, wedle radaru iskra jechalem 66km a tacho 52... poprosilem o legalizacje radaru i wezwanie ITD gdyz do tachografu nie chcialem go dopuścić, skonczylo sie na ,,dobra zjezdzaj mi stąd cwaniaku..."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg