Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego jest takie skurw...?
Autor Wiadomość
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2013-05-09, 07:57   Dlaczego jest takie skurw...?

Witajcie..
Wczoraj tj. 8 Maja 2013r na trasie Tarnogród-Lublin o godz. ok. 21:30 byłem z 10km od Lublina za Jabłonną - jadę sobie spokojnie i słyszałem, że ktoś krzyczy na radiu, że potrzebuje pomocy. Akurat po drodze CB mi się zepsuło i nadawanie nie działało. Jadąc dalej patrzę, że skład stoi na awaryjnych i kierowca w kamizelce odblaskowej lata po szosie i chce zatrzymać kogoś, poprosić o pomoc. Nie zważając na nic, zatrzymałem się, założyłem kamizelkę odblaskową i idę do niego. Wystrzał opony w naczepie, która była dziś zmieniona. Kierowca od 55 lat. 33 Lata przejeździł w PKS po czym przyszła młoda pani profesor i wszystkich ich starych zwolniła. Człowiek widać, że bardzo porządny i ułożony. Na stare lata przyszło mu się tak "włóczyć po świecie" jak to on określił. Miał taki fajny klucz do odkręcenia śrub na szpilkach, że kręciło się bardzo lekko i dużo razy kręciło się w okół osi i powoli nakrętka na szpilce się odkręcała. Człowiek nigdy nie widział jak to działa, a do tego doszły jeszcze nerwy i nie mógł sobie poradzić. A klucz to taki był:

Pomogłem mu zmienić koło i jeszcze pogadaliśmy na parkingu. Czas pracy się mu skończył także była ku temu okazja.
Zrobiło mi się go szkoda. Miałem takie uczucie jak bym ja tak potrzebował pomocy, jak ja bym prosił o pomoc a nikt się nie zatrzyma, nikt nie zwróci uwagi. Dlaczego u Nas w Polsce się tak dzieje ? Krew Mnie zalewa, jak sobie pomyślę jak by mu nikt nie pomógł i sam by stał i się męczył. Dlaczego u Nas w Polsce jest takie skurwysyństwo ?
 
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-05-09, 08:59   

No Jędrek....
Wpadłem tu na chwilkę i powiem szczerze, że Twój post zainspirował mnie, by się szybko zalogować hehe
Chyba każdy się ze mną zgodzi, że postawa, którą zaprezentowałeś jest godna podziwu.
Sam osobiście mam wielką nadzieję, że ten post przeczyta wielu (kilka, kilkaset, kilkadziesiąt tysięcy innych tych młodych, jak i starych) kierowców, by wiedzieć, jak powinno się zachować wobec innego kierowcy.
Andrzej_88 napisał/a:
Dlaczego u Nas w Polsce jest takie skurwysyństwo ?

Na ten temat chyba ja za wiele nie powiem, bo normalnie mnie krew zalewa.
Pracowałem poza granicami naszego "wspaniałego"* kraju i niestety wielokrotnie spotkałem się z tym, że rodak sprzedałby Cię za parę groszy.
Oczywiście były osoby, które szczerze pomagały, ale to był promil...

*- zjebanego
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2013-05-09, 09:40   

No niestety, zamiast jeden drugiem pomóc, to jeszcze tylko patrzą jak go tu w h*ja zrobić.
Smutne ale prawdziwe.
Częściej Ci nieraz pomoże ktoś obcy niż swój chłop.


I jak tu potem w kraju może się powodzić, jak każdy patrzy tylko jak zrobić na złość sąsiadowi :?:
 
     
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-05-09, 09:58   

Andrzej_88, jak dobry rodak koniec końców zajebałeś mu ten klucz i pojechałeś dalej 8-) :mrgreen: :lol:










wiem, że nie ! JOKE
 
 
     
fenim 
Znowu praca

Tym śmigam: VOLVO FH
Pracuję w firmie: Malo znana
Uprawnienia: B, C, C+E,KW
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 256
Skąd: Gizycko
Wysłany: 2013-05-09, 11:50   

I Ja mialem okazje juz pomoc rodak w potrzebie.Zjezdzajac na krotka pauze,widze ze goscie mecza sie na dwa klucze.podszedlem zapytalem,moze pomoc.Sam zaproponowalem ze mam taki klucz i moge pozyczyc.Pogadalismy,a jak okazalo sie w trakcie rozmowy,koledzy byli z bliskich mi moich okolic. :-D
 
 
     
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2013-05-09, 12:13   

Iron.Falcon, Ty byś wszystko podpierdalał :lol:
 
 
     
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-05-09, 13:21   

Andrzej_88 napisał/a:
A klucz to taki był:


tak sobie pomyślałem... że jak "był" to już go nie ma
 
 
     
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2013-05-09, 16:09   

Czepiasz się ;-)
 
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2013-05-09, 17:01   

Pany słowa, słowa.. :roll: :mrgreen:
 
     
TIRcenter 
TIRcenter


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2013-05-16, 10:24   

Kiedyś około 1-2 w nocy słuchałem CB radia. W pewnym momencie odezwał się kierowca, któremu popsuł się zestaw ~500 metrów od stacji paliw. Chyba około godziny wołał na radiu i prosił o pomoc. Ja mu w tym pomagałem korzystając z posiadania większego zasięgu (stacja bazowa). Wielu deklarowało swoją pomoc i na tym się kończyło. Były także słychać teksty: "taki drajwer to niech sobie radzi" z chichotem w tle. Przykre, ale prawdziwe.

Z drugiej strony nie ma się co dziwić innym kierowcom... Ile to razy się słyszy o napadach? :roll:
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2013-05-16, 15:43   

TIRcenter napisał/a:
Kiedyś około 1-2 w nocy słuchałem CB radia. W pewnym momencie odezwał się kierowca, któremu popsuł się zestaw ~500 metrów od stacji paliw. Chyba około godziny wołał na radiu i prosił o pomoc. Ja mu w tym pomagałem korzystając z posiadania większego zasięgu (stacja bazowa). Wielu deklarowało swoją pomoc i na tym się kończyło. Były także słychać teksty: "taki drajwer to niech sobie radzi" z chichotem w tle. Przykre, ale prawdziwe.

Z drugiej strony nie ma się co dziwić innym kierowcom... Ile to razy się słyszy o napadach? :roll:



Apropos napadów, to tak jak piszesz, może wielu mnie za to skarci, ale późnym wieczorem czy jak tutaj sytuacja, ciemno, to sam nie wiem jak bym zareagował, bo można chcieć pomóc i dostać w czape.... W dzień co innego, z daleko widzisz, obejrzysz co za typ (bo niestety nie wszyscy są tacy jak być powinni) itp, ale jak ciemno głucho itp....

Zdrowe swoje i życie cenniejsze.

Ale liczę się z tym że mogę zaraz zostać zmieszany z błotem.... :roll:
 
     
tytus_pullo 


Tym śmigam: Mercedes-Actros 4140 8x8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 195
Skąd: NKE
Wysłany: 2013-05-16, 16:27   

mobil1994, dokladnie zwlaszcza ze sytuacja miala miejsce 500m od stacji, jakiej pomocy on oczekiwal, ze go zestawem zawioze po dyche wachy na stacje wywine go owioze i pojade w swoja strone, czy moze ze go zaciagne????

[ Dodano: 2013-05-16, 17:28 ]
a sory TIRcenter, nie doczytalem, ze auto mu sie zepsulo,

wlasciwie to tez niewiem jak moglbym mu pomoc
 
     
PrOtakeShi 


Tym śmigam: Ford Focus 2,0 TDCI 2004 r.
Uprawnienia: B, C
Wiek: 36
Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 42
Skąd: Stargard Szczec[ZST]
Wysłany: 2013-05-16, 18:20   

Mój ojciec miał podobną sytuacje tydzień temu, zjechał z promu w Świnoujściu i leciał na Szczecin, Opona wystrzeliła w naczepie i nie miał siły sam wymienić, (przypomnę że mój ojciec ma już 67 lat :D ) i sam się zdziwił bo jeszcze nie zawołał na radyjku a tu już koleś za nim stoi i idzie z pomocą ale tak się zapiekło ze nie dali rady, ogólnie zakończyło się szczęśliwą wymianą ale zatrzymało się 4 kierowców!!!!!!!!!!!! z Pomocą! więc wydaje mi się że to kwestia na jakich ludzi trafisz. no i wiadomo było to w dzień nie w nocy.
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2013-05-16, 19:30   

PrOtakeShi, w dzień to inna sprawa, dlaczego miałbym komuś nie pomóc, dzisiaj ja Tobie, jutro Ty mi... ;-)
 
     
PrOtakeShi 


Tym śmigam: Ford Focus 2,0 TDCI 2004 r.
Uprawnienia: B, C
Wiek: 36
Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 42
Skąd: Stargard Szczec[ZST]
Wysłany: 2013-05-16, 19:44   

Wiadomo że w nocy troche strach, różnie się dzieję. Ale wiadomo czasem warto pomagać
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg