Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
czekanie na dokumenty a czas wolny
Autor Wiadomość
bujakecz 

Uprawnienia: A B C C+E KW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 89
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-01, 18:44   czekanie na dokumenty a czas wolny

Witam Koledzy i Koleżanki,

Jest to mój pierwszy post. ale od dłuższego czasu śledzę to forum i musze przyznać że bardzo mi się tu podoba. Szczególnie kultura wypowiedzi jest zupełnie inny niż na konkurencyjnym branżowym forum ;)

Wracając do tematu, Zdałem już egzaminy i oczekiwanie na prawko i karte kierowcy chciałbym jak najlepiej wykorzystać a troche tego czasu jest. Na samo prawko będę czekał przy najlepszych wiatrach 2 tyg. a na karte miesiąc co daje 1,5 miesiąca.
Doradzcie może jak wykorzystać ten czas na to aby przygotowywać się do zawodu?
Mapa w rękę i planowanie tras, czy coś jeszcze?
Chciałbym być jak najlepiej przygotowany przed dniem podjęcia pracy i stąd ten post.
Wiadomo lepsze przygotowanie = mniejszy stres :)

Pozdrawiam
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2012-12-01, 19:43   

Ja bym Ci polecił filmy Krzyśka, KDTruck na yt ;-)
Poza tym, przejrzyj forum, może jakieś typowe słówka po angielsku dotyczące rozładunku, załadunku i innych sytuacji na drodze. Może sobie słownik zakup, jak masz wolne środki ;-) Planowanie tras też możesz sobie zobaczyć, żeby navi nigdy nie zrobiła Cię w konia, bo to tylko urządzenie.

Warto też przejrzeć tematykę związaną z zabezpieczeniem ładunków, nie tylko tutaj na forum, lecz w całym necie poszperaj.
 
     
Federico 

Uprawnienia: B C CE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 109
Skąd: ZGL
Wysłany: 2012-12-01, 19:58   

Planowanie tras na sucho to trochę bez sensu bo co z tego że pojeździmy sobie palcem po mapie? I tak nie wiadomo czy np. by się zdążyło w założonym czasie.
 
     
Waldek80 


Tym śmigam: MB Actros, MAN, Volvo, Daf...
Pracuję w firmie: Kawczyński Logistics
Uprawnienia: B, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 9 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 305
Skąd: TSZ
Wysłany: 2012-12-02, 00:42   

Eeee, dość dramatyczne terminy podałeś. Mi karta kierowcy doszła po 16 dniach od daty wysłania wniosku, więc może nie będzie tak źle, natomiast na wymianę PJ też nie powinieneś czekać dłużej niż tydzień od daty złożenia papierów, choć to może być po części uzależnione od tempa pracy danego Wydziału Komunikacji w Twoim mieście.

A wracając do tematu czasu wolnego - tak jak Koledzy napisali, oglądać filmy Krzyśka, bo z nich naprawdę sporo można się dowiedzieć, uczyć się przepisów i obsługi tacho cyfrowego (jest dostępny symulator online, tyle że nie pamiętam na ten moment linku do tej stronki, ale na pewno to znajdziesz).

Ja na przykład, też czekając na papiery i egzamin z KW, staram się nauczyć jak najwięcej z tego, co jest dostępne w sieci. Wiadome, że to nie to samo co praktyka, ale jednak lepiej mieć jakieś podstawy teoretyczne, niż nie wiedzieć zupełnie nic, bo na KW to tak naprawdę niczego mnie nie nauczyli...

Poza tym po weekendzie zamawiam navi - specjalnie nie robię tego na ostatnią chwilę, a to dlatego, żeby przed rozpoczęciem pracy już dokładnie zapoznać się ze wszystkimi "bajerami", plusami i minusami konkretnej nawigacji.

Co poza tym? Przypominam sobie, jak to za studenckich lat się gotowało (i to całkiem nieźle, zawsze dziewczyny do mnie "wpadały na obiad" :mrgreen: ), to na pewno się przyda w trasie :mrgreen:

Ponadto przypominam sobie angielski i podstawy francuskiego, bo jednak lata szkolne dawno za mną, czas leci, a skoro na co dzień nie miałem okazji rozmawiać po angielsku czy francusku, to masę rzeczy pozapominałem. O ile po angielsku spokojnie się dogadam i zrozumiem co do mnie powiedzą, to już z poprawnością gramatyczną moich wypowiedzi może być problem, warto przypomnieć sobie choćby słówka. Z francuskim jest u mnie jeszcze gorzej, no ale ten język po prostu słabo umiałem, planuję to poprawić, żeby i w tym języku się dogadać :lol: Niemiecki też by się bardzo przydał w tej pracy, ale nauka tego języka to już moje plany na przyszłość, na weekendy w kabinie :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg