Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowca bez doświadczenia
Autor Wiadomość
Onar19 

Tym śmigam: DAF 95 XF 480
Uprawnienia: C,C+E
Wysłany: 2012-06-28, 16:25   Kierowca bez doświadczenia

A więc w moim przypadku to wygląda tak,Prawo Jazdy i wszystkie kwity mam od 2009 r.Wtedy tez zacząłem jeżdzic w firmie gdzie jezdzi moj ojciec,jezdziłem z innym kierowcą 3 miesiące ale wyszło tak,ze przestałem poniewaz poznało sie dziewczyę itd itd.a wiadomo jak to jest,teraz jednak po długim myśleniu nad tym stwierdziłem,że u nas w naszym kraju w zakładzie za 1000 zł to nie ma sensu pracowac bo sie człowiek tylko wkur*ia i niczeg sie nie dorobi.Więc postanowiłem,ze będę jezdził,dodam ze od małego sie jarałem tym zawodem,w dziecinstwie kazde wakacje spedzałem z ojcem w trasach... Jezdziłem teraz z ojcem 2 miesiace no i dostałem kierowce ktory nie jezdzil na zachodzie tylko po kraju,no i do tej pory jezdzimy,1 kurs na niemcy poszedł nam sprawnie,nie błądziliśmy wszystko było ok.Tutaj mam kilka podpowiedzi do młodych kierowców,ktorzy robią prawko czy zaczynają juz pomału stawiac pierwsze kroki w tym zawodzie...tak jak ja :)

Po pierwsze jesli bedziecie szukac pracy a nie macie doświadczenie to będzie cięzko...A jeśli dadzą wam juz szansę to prawie napewno posadzą was do innego kierowcy na sprawdzenie na jakiś tam okres próbny i wtdy sie okaze jak sie bedziecie sprawowac(ja mam o tyle dobrze ze mam ojca,który mnie wprowadził w ten temat,jak czegos nie wiedziałem to sie pytałem albo poprostu dostałem po 'łapach'jak to sie mówi i na drugi raz juz wiedziałem)

Po drugie Kazdy będzie mial pietra jesli bedzie jechac juz 'sam' i nie ma reguły na to,że się nie zarąbiecie,kazdy się myli i kazdy popełnia błędy nawet stary szofer,takze niema się co niezniechęcac jesli cos nie wyjdzie tak jak powinno,po to jest cb zeby zapytac albo nawet jesli nie znacie języka wysiąsc z samochodu wziąc kartke długopis i isc do ludzi pokazac nazwe ulicy i firmy i niech narysują jak tam dojechac.

Po trzecie to nawigacja,z tego co zaobserwowałem to sporo jest kierowców,którzy jezdzą tylko na gps-ie.A poźniej na radiu slychac ze dany kierowca nie wie nawet gdzie jest bo go tak nawigacja poprowadziła,Mapa to podstawa trzeba kontrolowac gdzie się jest jaką drogą sie jedzie,zwracac uwage na znaki i miec głowę dookoła,a pozniej gps...Takie jest moje zdanie....takze jak by ktos miał pytania to chętnie pomoge na ile bede mogł.Pozdrawiam

adam220881 
adam220881

Wysłany: 2012-07-31, 19:34   

Witam. Mam pytanie dotyczące właśnie nawigacji. Jestem początkującym kierowcą po mimo doświadczenia jako kierowca stara 266 w wojsku to teraz będę zaczynał swoją przygodę jako kierowca zawodowy. Stąd moje pytanie jaką nawigację polecasz na początek? Myślę o urządzeniu z wgraną automapą europy.Czy to dobry wybór? i jakie urządzenie byś mógł polecić lub może zasugerujesz coś innego? Pozdrawiam.

Eter 
Kadet

Tym śmigam: MAN TGX.18.440
Pracuję w firmie: Rentpol
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wysłany: 2012-07-31, 19:54   

Nie drogo kupisz TOM TOM go720 na allegro ok 400zl a potem w pierwszym lepszym komisie z telefonami wgrają ci mapę dla aut ciężarowych za 40-60zł. Osobiście widziałem jak działa ta navi z auto mapą. Kolega na niej lata w firmie Vega. O ile dobrze pamiętam ma nawet oznaczenie truck. Sam na nią poluje teraz.

~ Archibald Joseph Cronin

adam220881 
adam220881

Wysłany: 2012-07-31, 20:07   

Dzięki Eter za odpowiedź. Myślę że ta nawigacja co piszesz wydaję się sensownym rozwiązaniem i co ważne na początek nie jest drogą inwestycją.

MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Wysłany: 2012-07-31, 20:27   

Kolego ja ci nie polecam mapki na trucki.To, że ją będziesz miał nie zwalnia z myślenia i patrzenia na znaki tonażowe itp.Ustawiasz w niej np.swoją masę a ona dalej Cię nie puści, jeśli zobaczy gdzieś znak tylko będzie go omijać, często o dziesiątki kilometrów, a może się okazać, że tam gdzie był znak to za 20metrów jest odwołany.
Tak samo mosty/wiadukty.Znak będzie np.3,60m, nawi cię naprowadzi na inną drogę, ale oddaloną niewiadomo ile, a tak naprawdę to ciężarówka może pod tym mostem przejść.Antenka od CB poszura, poszura, ale przejdzie.

Markulus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-31, 21:48   

MichalTraker napisał/a:
Kolego ja ci nie polecam mapki na trucki

Z tego co wiem to masz racje , za długo myśli.............

adam220881 
adam220881

Wysłany: 2012-08-01, 07:26   

No Panowie macie rację że nawi nie zwalnia z myślenia. Słyszałem że nie zawsze mapki na trucki się sprawdzają, czasem po prostu warto jechać na ustawieniach dla "osobówek" i zwracać uwagę na znaki (jak zawsze zresztą). Ale Panowie jakie urządzenie polecacie za rozsądne pieniądze no i mapki?

adam220881 
adam220881

Wysłany: 2012-08-01, 07:31   

rozsądne pieniądze to przedział między 500-800 zł. Interesuje mnie jazda na oryginalnych mapkach, żadnego kombinowania z wgrywaniem "kupionych" mapek.

Wojtas066 
MODERATOR

Tym śmigam: Peugeot 206
Pracuję w firmie: Brak
Uprawnienia: B
Wysłany: 2012-08-01, 09:08   

Najlepsze papierowe mapki Polski:
http://www.demart.com.pl/...amochodowa.html
http://www.demart.com.pl/...amochodowy.html

Nawigacja, cóż najlepszy program to AutoMapa. Innego nie polecam kupować ( w szczególności Navigona). A sama nawigacja, to już bez różnicy, czy będzie miała możliwośc oglądania filmów czy nie. Czy będzie miała duży ekran, możliwośc pisania notatek. :->

Markulus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-01, 10:01   

adam220881 napisał/a:
Ale Panowie jakie urządzenie polecacie za rozsądne pieniądze no i mapki?
jest jeszcze opcja navi w laptopie .
Też niezłe rozwiązanie.

adam220881 
adam220881

Wysłany: 2012-08-01, 12:14   

Nawigacja to ma prowadzić do celu.Ekran myślę że 5 cali to minimum.Wodotryski typu oglądanie filmów itp to nie w nawi, od tego jest laptop. Ewentualnie bluetooth bo się może przydać (zestaw głośnomówiący). Tak właśnie myślę o auto-mapie.
A co myślicie o takim urządzeniu:
http://www.ceneo.pl/9550308

mati1865 

Tym śmigam: VOLVO FH 12
Uprawnienia: C+E
Wysłany: 2012-08-01, 12:34   

Nawigacja musi mieć dobry wydajny procesor, jak się zawiesi gdzieś w środku dużego miasta to kaplica. Wjedziesz gdzieś tą "kruszyną" i będzie problem, wąsko i nie daj boże zakaz a do tyłu daleko. Dobrze by było aby była jakiejś dobrej marki (sprawdzonej). Firmy krzak raczej nie proponuję kupować.

26Lollipop26 

Uprawnienia: A,B,C+E
Wysłany: 2012-08-01, 12:34   Mapy

Ja powiem szczerze jeżdżę na Auto-mapie na zwykłej najtańszej navi (dostałem kiedyś w prezencie :) ) ,aktualizuje sobie ją sam w wiadomy sposób,i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła,a dodam że korzystałem z niej w niejednym państwie Europejskim (Niemcy,Austria,Słowenia,Chorwacja,Czechy) nie wiem co prawda jak ma się ona do ciężarówek bo takową opcję wpisania specyfikacji pojazdu posiada ale jak na osobówce to sprawdza się jak dla mnie w 100%. Ale dodam również że najpierw tak jak koledzy mówią że warto,trasę zaczynam planować od map papierowych a navi służy tylko jako pomoc i kontrola trasy...
Mam negatywne doświadczenia co do Garmina nie wiem czy tylko miałem jakieś trefne mapy czy co ale w samym Wrocławiu potrafiła pokazywać cuda :) No i nie wspomnę już o navigacjach które posiadamy w komórkach przeważnie w standardzie jak dla mnie to nadają się tylko na spacerek :)
Ale być może ktoś ma inny tel. i jest zadowolony mówię tylko o własnych odczuciach :)

adam220881 
adam220881

Wysłany: 2012-08-01, 12:56   

A taka nawi:
http://www.euro.com.pl/na...pa.bhtml#opinie

rasel 

Uprawnienia: B, C, KW
Wysłany: 2012-08-02, 16:17   

Posiadam GPS`a w telefonie, mapy wgrałem sam i puki co efekt jest zadowalający. Testowałem na osobówce. Oczywiście na początku trochę trzeba poczekać aż złapie sygnał, ale później już wszystko chodzi płynnie. Ot taka zabaweczka ;-)

Odpowiedz do tematu