Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenie predkosci do 80 - a wszyscy jezdza 90
Autor Wiadomość
Chrupek 


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-18, 18:48   Ograniczenie predkosci do 80 - a wszyscy jezdza 90

Jak to jest powiedzcie mi ze max predkosc dla ciezarowek to 80 km/h a jak sie oglada filmiki na youtube to wszyscy popierdzielaja 90.
Przeciez tacho wszystko zapisuje i w razie kontroli beda mandaty.


Czy jak to jest w koncu ? :D
 
     
borman 

Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-18, 18:53   

jak na odcinku autostrady z zakazem wyprzedzania będziesz jechał to ci na CB radiu szybko wytłumaczą kim jesteś i jak masz jechać
 
     
mati373737

Tym śmigam: DAF XF e6 Super Space Cab
Pracuję w firmie: Transportowej
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK, II WJO, Koparki
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-06-18, 19:09   

Masz tolerancje +10km/h i jeśli tyle przekroczysz raczej wszyscy kontrolujący cie przymkną oko szczególnie w Polsce. Fotopstryczki też mają taką tolerancję. Poza granicami jest z tym różnie i najbezpieczniej ustawić tempomat na 89 (niektóre ciężarówki i przy tej prędkości maja odcięcie, zdarza się że przy 85, ale i przy 95km/h co pomaga przy wyprzedzaniu się, ale wtedy już mogą się porządnie przypier***). Kontrolujący to też ludzie (w większości :P) i znają życie :)
 
     
Chrupek 


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-18, 19:13   

borman napisał/a:
jak na odcinku autostrady z zakazem wyprzedzania będziesz jechał to ci na CB radiu szybko wytłumaczą kim jesteś i jak masz jechać



hahahaha dobre :D
No wlasnie dlatego sie pytam o co z tym chodzi zeby mi nie musieli tlumaczyc :D

Natomiast tacho przeciez zapisuje kazda predkosc.
Natomiast fotoradary to jedno ale przeciez moga strzelac z suszarek i jak zobacza 90 to mandat?

Fotoradarow sie nie boje tylko respekt czuje przed tacho i wlasnie przed suszarkami :D
 
     
borman 

Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-18, 19:29   

jak powiada mój znajomy "nie biegniji przed pociągiem"-życie za kierownicą wszystko rozstawi na swoje mejsca.
 
     
mati373737

Tym śmigam: DAF XF e6 Super Space Cab
Pracuję w firmie: Transportowej
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK, II WJO, Koparki
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-06-18, 20:55   

Pełną prędkość będzie Ci ciężko rozwinąć jeżdżąc po Polsce po drogach innych niż autostrady/expresówki, a jeśli ją już osiągniesz to zaraz trzeba będzie hamować, więc nie będzie to Twoja stała prędkość. Do ostrzegania o panach w czapeczkach jest ww. CB/Yanosik/Coyote itp. O fotopstryczkach ostrzega też dodatkowo wiele nawigacji. Ostatnią sprawą to jest jazda z głową. Trzeba wiedzieć, gdzie mogą stać, bo choćby miało się wszystkie koła ratunkowe chroniące przed wrogiem to żadne może nie zadziałać. Uważaj szczególnie na gwałtowne ograniczenia prędkości do np. 40-60km/h na bardzo krótkim odcinku drogi za to prostym bez żadnych zagrożeń. Mało kto wtedy przyhamuje, a takich złapać im najłatwiej... Polska
 
     
huberto_88 

Tym śmigam: Magnumka
Pracuję w firmie: krzak
Uprawnienia: A, B+E, C+E, D+E, KW, KK, widlaki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 109
Skąd: Maciejowice
Wysłany: 2015-06-23, 14:27   

Ja za jazdę 90km/h na Słowenii dostałęm 20e mandatu. Wszyscy tyle jeżdżą ale trafiło na mnie. Jak ktoś nie wierzy to skan mandatu mogę wysłać...
We Francji jak jest ograniczenie do 80 a jedziesz 81 to fotoradar zrobi ci zdjęcie ale ono nie przyjdzie. Dużo już takich sobie zrobiłem ;-)
 
     
Mefisto 
Udaję, że się znam

Tym śmigam: DAF XF Euro 6 + KOGEL SN24
Pracuję w firmie: Transportowej
Uprawnienia: B, C, C+E, KW , ADR
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 34
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-06-28, 11:20   

80 km/h serio ? U kogo tak ?Wolałbym wisieć przywiązany jajami jak nietoperz do szyberdachu niż jechać 80 km/h

Chrupek napisał/a:

Natomiast tacho przeciez zapisuje kazda predkosc.


Ostatnio wracałem z Samary z polakiem to leciał 105km/h a ja ledwo 95km/h :-/ .Zapytałem go co na to tachograf ,odpowiedział że nic. Tachograf pokazuje mu prędkość 85km/h i nawet błąd mu nie wywali o przekroczeniu prędkości ,taki to Moscow na 10 h zrobi .
 
     
mateusz002 

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW
Wiek: 27
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 7
Wysłany: 2015-06-28, 17:25   

W przypadku kontroli nie mogą sięgać gdzieś w przeszłość ile jechałeś i nikt ci mandatu nie da.
Jak będziesz jechal przez zabudowany 70 złapie cię itd do kontroli i tacho im pokaże, że jechałeś tutaj 70 i dostaniesz mandat i tylko to ich interesuję a co ich obchodzi 50 km wcześniej ile jechales.
 
     
Mefisto 
Udaję, że się znam

Tym śmigam: DAF XF Euro 6 + KOGEL SN24
Pracuję w firmie: Transportowej
Uprawnienia: B, C, C+E, KW , ADR
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 34
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-06-28, 19:21   

ITD mi powiedziało że mogą mnie ukarać jeżeli nagminnie przekraczam prędkość ,jeżeli zdarzy się raz na jakiś czas nikt się czepiać nie będzie ,jeżeli będziesz współpracować jednak mogą to zrobić jeżeli mnie złapią tego dnia kolejnego już nie :) .W Niemczech zarobiłem 25 euro za puszczenie zestawu z górki mimo że przejechałem jakieś 150 km od wykroczenia ;)
 
     
matiz_1990 

Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KK,KW,ADR,Koparki kl. III
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 140
Wysłany: 2015-06-28, 20:45   

dokładnie tak, zrobia diagram i jak się nie ma do czego przyczepić to ukaraja za przekroczenie prędkości ;-)
 
     
emild 

Tym śmigam: Marysia
Uprawnienia: B,C+E,KW,KK,ADR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 97
Skąd: Chełm
Wysłany: 2015-07-15, 20:15   

Mefisto napisał/a:
W Niemczech zarobiłem 25 euro za puszczenie zestawu z górki mimo że przejechałem jakieś 150 km od wykroczenia ;)

ale czy złapał cie tacho na błąd przekroczenia prędkości? (pow.30 sekund)
 
     
Casserole 

Tym śmigam: Renault midlum
Uprawnienia: A2, B, CE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-01-12, 22:38   

huberto_88 napisał/a:
Ja za jazdę 90km/h na Słowenii dostałęm 20e mandatu. Wszyscy tyle jeżdżą ale trafiło na mnie. Jak ktoś nie wierzy to skan mandatu mogę wysłać...
We Francji jak jest ograniczenie do 80 a jedziesz 81 to fotoradar zrobi ci zdjęcie ale ono nie przyjdzie. Dużo już takich sobie zrobiłem ;-)


Witam. Trochę odgrzeję temat ale nie zgadzam się co do kolegi. Jeździłem busem, przyszły mi 3 mandaty z francji. Przekroczenia:
na 50km/h miałem 51 km/h- 45 euro
na 50 km/h 54 km/h- 45 euro
na 70km/h 83 km/h- 90 euro

W pozostałych krajach się z tym nie spotkałem ale teraz mam nauczkę i jak jest 70 km/h to jadę 70 km/h i nie obchodzi mnie co powiedzą inni. Nie oni będą płacić mandat tylko ja. Nie musisz jeździć jak ja ale tylko uprzedzam, że takie mandaty przychodzą i to bardzo szybko bo po 2-3 tygodniach.
 
     
huberto_88 

Tym śmigam: Magnumka
Pracuję w firmie: krzak
Uprawnienia: A, B+E, C+E, D+E, KW, KK, widlaki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 109
Skąd: Maciejowice
Wysłany: 2016-01-25, 22:13   

Casserole, kolego zgadza się. I ty masz rację i ja miałem rację z tym, że tamtego posta pisałem w czerwcu ubiegłego roku, a wtedy mandaty od żaby ni przychodziły, a teraz są takie absurdy jak napisałeś, za przekroczenie o 1 km/h przychodzi aż 45 eurasów...
Reasumując, nadchodzą czasy, że będziemy jeździć ja bozia przykazała...
 
     
Federico 

Uprawnienia: B C CE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 109
Skąd: ZGL
Wysłany: 2016-01-26, 20:48   

W Dojczlandzie dostałem kiedyś mandat 30eur za jazdę 89 po autostradzie, dzielny stróż prawa wytłumaczył mi że można jechać 80, a tolerancja jest do 86.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg