Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Zawód kierowca umiera?
Autor Wiadomość
Bartekkk 


Tym śmigam: brak
Pracuję w firmie: w trakcie C+e
Uprawnienia: C,KW
Wiek: 32
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-04-09, 10:17   Zawód kierowca umiera?

Po przeglądaniu ogłoszeń , rozmów z kierowcami stwierdzam że coraz mniej ludzi interesuje się jazdą i tym ciężkim zawodem. Głównymi przyczynami są rozłąki z rodzina dziećmi , a największą przyczyną jest koszt tego wszystkiego ? same kwity to nie małe pieniądze nie każdy małolat ma chęci odkładania przez parę dobre miesięcy by zrobić te wszystkie kwity mało tego po tym wszystkim pójść do Polskiego dziad transu jezdzic za grosze.
Coraz więcej firm przyjmuję do nauki do wyszkolenia młodych kierowców których brak...
Jak to z tym jest Panowie? jakie jest wasze zdanie na ten temat? Poruszyłem ten wątek bo ciekawią mnie wasze zdania na ten temat . Pozdrawiam
 
     
Soldier13 
Soldier13


Tym śmigam: Narazie niczym
Uprawnienia: B, C, C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 66
Skąd: Czajków
Wysłany: 2014-04-09, 12:14   

Moim zdaniem zawód kierowcy nie umiera tylko marnieje. Na prawko trzeba sobie czasem odłożyć 10koła, a potem dostajesz tyle co w jakiś zakładzie na produkcji, a siedzisz w budzie w Hiszpani z związanymi drzwiami pasami żeby Cię nie zabili. Mało tego, dzieci Cię nie znają, ale za to Twoją żonę zaczyna poznawać sąsiad albo kolega z jej pracy....


W mojej okolicy jest bardzo dużo pracy dla kierowców, ale po 4-4,5tys za miesiąc. Wydaje mi się że nie jest to wystarczająca kasa za taki trud.

Praca na spedycji za granicą jest rozwiązaniem dobrym, ale nie dłuższym niż rok-dwa, potem gdy jest doświadczenie trzeba zacząć szukać czegoś w koło komina :)
 
 
     
raptile 


Pracuję w firmie: ND POLSKA
Uprawnienia: BCE [ADR]
Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 108
Wysłany: 2014-04-11, 12:54   

Bardzo dobrze ze coraz mniej ludzi do pracy, jak bedzie brakowało rąk do pracy to nasze warunki i wypłaty się polepszą :-P
 
     
Nerrox 

Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Paź 2013
Posty: 132
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2014-04-11, 13:27   

@up

Nie byłbym taki pewny. :) (wiem wiem, to co napisałeś był to sarkazm) :P
 
 
     
sh4dowman 

Tym śmigam: toyota 1.4 d4d :)
Pracuję w firmie: NOVA TRADING
Uprawnienia: A B BE C CE KW KK D w trakcie
Wiek: 51
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-04-11, 15:27   

ja też zrobiłem kwity na skład, ale tylko dlatego że zawsze chciałem jeździć dostałem od żony na prezent kurs C,E. tak z ciekawości zacząłem ostatnim czasem przeglądać ogłoszenia o pracę i faktycznie to co proponują to śmiech. zgodzę sie że trzeba zapłacić tzw frycowe, ale to proponują za tą pracę biorąc pod uwagę koszty to faktycznie nie za bardzo się kalkuluje delikatnie mówiąc. Dzwonie do firmy w ogłoszeniu napisane dobre warunki płacowe, pan prez telefon mnie informuje 2,5tys na miesiąc. Inna firma która posiada ponad 30 składów dzwonię też pan mnie informuje 30gr. za kilometr, pytam a ile można wyjść na miesiąc mówi mi że jak dobrze pójdzie to około 2,4 tys. Więc chyba moje marzenie o jeździe sie nie spełni bo nie za taka kase, wolę robić to co robię i mam 2,7tys na miesiąc i spokój.
A tak w ogóle to się zastanawiałem czy to nie jest jakaś zmowa między firmami w Toruniu.
 
     
Bartekkk 


Tym śmigam: brak
Pracuję w firmie: w trakcie C+e
Uprawnienia: C,KW
Wiek: 32
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-04-11, 16:00   

Według mnie to jest głupota z strony tych firm co oferuja 2,5tys na 3tyg w trasie po Unii , niech sobie sami wsiądą i jadą zobaczą ile kosztuje życie tam , dać na życie rodzinie w polsce , do tego jak jeszcze dojdą mandaty w walucie euro to się zesrają. I jeszcze Ci tak mówi chuj jeden z drugim że na twoje miejsce mam 5 innych , cwaniaki za biurek . Są firmy co godnie płaca chłopaki zjezdzaja do domu w miare czesto , ale nie dla nas ludzi którzy są po prawku bez znajomości mało tego szukajcych roboty w ogłoszeniach z internetu ;)
 
     
sh4dowman 

Tym śmigam: toyota 1.4 d4d :)
Pracuję w firmie: NOVA TRADING
Uprawnienia: A B BE C CE KW KK D w trakcie
Wiek: 51
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-04-11, 17:49   

czasami myślę że spowodowane to jest tym, że UP produkuje kierowców hurtowo u nas w Toruniu są 3 szkoły to mają oblężenie kursantów C,E, ale prawie wszystko z "kuronia". Wiadomo jak jest czegoś nadpodaż to cena spada, smutne to trochę.
 
     
Soldier13 
Soldier13


Tym śmigam: Narazie niczym
Uprawnienia: B, C, C+E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 66
Skąd: Czajków
Wysłany: 2014-04-11, 22:20   

U mnie okolicy też są dziad transy, w których mój kolega kiedyś wyszedł na spedycji-polska 1300zł :D od razu sie zwolnił. Ale zdobył tam doświadczenie, a teraz zarabia sobie 6tys, ale pół roku czekał na miejsce. Ja teraz rozpoczynam przygode, podobno w tej firmie zarabia się 4, ale zobaczymy :) Pozdrawiam :)

p.s. trzeba szukać :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg