Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowca bez doświadczenia
Autor Wiadomość
KonradN

Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-08-03, 09:23   

Co do nawigacji ja jeżdzę na jakiejś zwykłej navi którą dostałem od neostrady mam na niej wgraną nową automapę z ustawieniami dla cieżarowych do tego w zapasie mam TT Go1000 dla osobówk i na laptopie mam MapFactor Pc Navigator. W torbie papierowe mapy :]
 
     
truck88

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 5
  Wysłany: 2012-08-09, 04:26   

Ja też bym polecał auto mape ja mam 5.7 sprzed 3 lat i chciałbym ją zaktualizować kupiłem ją w media markt razem z navi numer i wrzysrko mam tylko niewiem jak to zrobić?
 
     
Mała 
Kierowniczka


Tym śmigam: MAN TGA 26.530 5STAR + tandem
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 154
Skąd: Białobrzegi [WBR]
Wysłany: 2012-08-09, 09:20   

truck88 napisał/a:
Ja też bym polecał auto mape ja mam 5.7 sprzed 3 lat i chciałbym ją zaktualizować kupiłem ją w media markt razem z navi numer i wrzysrko mam tylko niewiem jak to zrobić?


http://www.automapa.pl/?P...ng=PL&cid=53174 nie wiem czy Twoja nawigacja jeszcze będzie miała darmowe aktualizacje, ale w razie czego masz do pobrania (po wpisaniu kofu licencji) oryginały ze strony AM. Druga sprawa - nie wiem, czy Twoje urządzenie nie będzie się zacinało, jeśli jest ono sprzed 3 lat. Im nowsza mapa, tym mocniejsze urządzenie jest potrzebne. Mój SmartGPS kupiony w marcu niestety na najnowszych daje po soie poznać, że jest mu ciężko z mapami całej EU :roll: Zobaczymy jak zachowa się z samą PL.
 
     
Onar19 

Tym śmigam: DAF 95 XF 480
Uprawnienia: C,C+E
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 30
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: 2012-08-10, 20:31   

Adam,co do nawigacji,od zawsze mój ojciec jeżdzi na automapie,dlatego chciałem kupic za wszelką cenę sprzęt ktory smiga na automapie,pochodziłem po marketach,sklepach,i zdecydowałem się kupic NavRoad Auro,(trochę sie sugerowałem Krzyskiem) i padło na tą firmę i na najnowszą wersję automapy,koszt 730 zł,i z automapy jestem zadowolony,ze sprzętu niekoniecznie,w srodku warszawy mi sie zawiesiła w samo południe i nie szło nic zrobic,ale CB i dałem rade ;) aktualnie dalem na gwarancje i czekam na odbiór..
 
     
MateushNH 
DAF it's my life

Tym śmigam: DAF XF 106 EURO 6
Pracuję w firmie: Mączka lOGISTIC
Uprawnienia: B,C,E
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 59
Skąd: Biórków Wielki
Wysłany: 2012-08-18, 14:27   

Ja mam navi goclever Navio 5070 5 calowy ekran, w laptopie Auto Route, mapy papierowe, i koledzy bardziej doświadczeni na CB. Wcześniej przed wyjazdem planuję trasę. Na navi mam Auto Mapę z Hołkiem, jeżdżę na osobówkach ale nie prowadzi tak czy tak jak nieraz chcę dlatego ja sobie ustawiam że trasę dzielę na dwa i tak ustawiam nawigację i jadę.
 
     
POLISHADAM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-28, 04:40   

czy trudne jest w polsce zdac na prawo jazdy na trucks bo co slyszalem od kilka osob to jest podobno o duzo trudniej zdac niz w usa, naprzykad ile pytan na tescie jest w stanach na kompie jest 100 pytan i treba odpowiedziec chyba jak sie nie myle na 70 lub 80 niepamientam juz pralem test ponad 8 lat temu zapomnialem sorki
 
     
Mała 
Kierowniczka


Tym śmigam: MAN TGA 26.530 5STAR + tandem
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 154
Skąd: Białobrzegi [WBR]
Wysłany: 2012-08-28, 12:27   

Adam, wcale nie jest trudno. Są proste manewry, które wykonujesz na placu, baza pytań póki co jest opublikowana i w 2 dni idzie się ich nauczyć wszystkich na pamięć. Uwalić można łatwo na mieście, bo wiele rzeczy, na które na co dzień nie zwracasz uwagi, na egzaminie może skutkować wynikiem negatywnym.
Jak będzie po zmianach to nie wiem, ale wszystkie testy zrobiłam o raz, zawsze wychodziłam z sali pierwsza, C zdałam za 1 razem, E za drugim - bo uwaliłam na mieście ;-)
 
     
krzychsolt 
KrzysiekTruckerBlog

Tym śmigam: Renault Master
Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 35
Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 12
Skąd: Izbica kujawska
Wysłany: 2012-09-06, 17:21   

Dokładnie, póki co testy to pikuś, plac tez większych kłopotów nie powinien sprawiac, a na mieście to już loteria, albo złośliwość egzaminatora.
 
 
     
swiezakdriver 
ŚwieżakDriver


Uprawnienia: B, C, C+E, KW
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 140
Skąd: KLB
Wysłany: 2012-10-02, 14:25   

Dla tych co juz zrobili to moze pikuś. Zalezy od nastawienia egzaminatora. Jesli chlop jest w porzadku to czasami przymruży oko. Musicie też pamietać że bez waszej kasy egzaminator wyplaty nie dostanie :idea:
 
 
     
fenim 
Znowu praca

Tym śmigam: VOLVO FH
Pracuję w firmie: Malo znana
Uprawnienia: B, C, C+E,KW
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 256
Skąd: Gizycko
Wysłany: 2012-10-31, 18:34   

Ja trafilem na normalnego czlowieka,wiedzial o co chodzi.Fakt,przemaglowal mnie dokladnie,jezdzilem we wszystkie zakatki ale dalem rade i wybrnalem z tego,chociaz wjechalem w miejsce gdzie mi nie kazal.Ogolnie czlowiek rozumial egzaminujacego.
 
 
     
GSKoniu 
Ride or die


Tym śmigam: Renault Midlum
Pracuję w firmie: KABAT Słupsk
Uprawnienia: B, C, E, KW, ADR
Wiek: 38
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-10-31, 23:44   

Prawda jest taka że na samo C na placu przy najgorszych wiatrach można uwalić egzamin na dojeździe tyłem do tyczki a reszta jeżeli się czuje jazdę nie sprawia problemów. Testy pan pikuś siadasz i przy dobrych chęciach w dzień idzie je ogarnąć. wszystko zależy od ciebie jakie masz podejście i jakich miałeś instruktorów. Egzaminator może cię oblać za byle co ale tak jak na przykład u mnie w WORDzie na placu kamery w autach kamery i mikrofon tak że za niewinność raczej ciężko oblać. Jak z egzaminem na C+E tego nie powiem bo on jeszcze przede mną ;)
 
     
tito_83 


Uprawnienia: A, B, B+E, C, C+E, KW
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-11-25, 23:54   

to ja powiem jak było u mnie, a było to kilka dni temu. Właściwie zaczęło się kilka dni przed moim egzaminem, bo kumpel zdawał więc pojechałem zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości... Niestety kumpel nie zdał ale przynajmniej ja zobaczyłem co i jak. W każdym bądź razie w piątek rano okazało się, że mam tego samego egzaminatora co kumpel w środę. No i zaczęło się... 7:30, egzaminator prosi nas o podejście na plac, losowanie zestawu... Wylosowano, zestaw łatwiejszy: parkowanie prostopadłe przodem, podjazd z ręcznego. Ulżyło mi... Egzaminator na to: "ja nie jestem tu by Was oblewać, tylko po to by sprawdzić czy potraficie jeździć. I będę za Was trzymał kciuki." Myślę sobie, że nie może być tak źle, skoro on tak do tego podchodzi.
Zaczynamy łuk, ja mam nazwisko na W więc byłem ostatni... Pierwsza osoba odpadła, druga też, trzecia przeszła cały plac, 4, 5, odpadły, 6, 7 i 8 przeszły. Teraz podpinanie... Tam gdzie zdawałem podpinało się przyczepę do solówki. W sumie nic trudnego i wszyscy przeszli ale egzaminator ustawił auto obok przyczepy i każdy musiał odstawić w to samo miejsce. Problem w tym, że w lusterkach nie do końca było widać czy podjeżdżało się na równi z przyczepą?! No ale udało się. Też wszyscy przeszli podpinanie. Zostało ostatnie - miasto. W sumie nie wiem czy najgorsze ale czułem, że jeśli wszystko inne poszło ok to i to pójdzie, do czasu :) Pojechał pierwszy - po 45 min wrócił, zdał. Wsiadł drugi, po czym wrócił po 15 min, na miejscu pasażera - no i się zestresowałem :/ Myślę sobie, nie będzie łatwo skoro gość wrócił na miejscu pasażera. Co się okazało - nie zatrzymał się na zielonej strzałce! Pojechał trzeci, po 45 min wrócił, zdał. No i moja kolej, jak zwykle ostatni więc myślę sobie, że pewnie będzie chciał mnie uwalić, bo godzina była już późna, a z poprzednich egzaminów wiedziałem, że im później tym gorzej :/ Jadę, w sumie nie czepiał się zbyt wiele, nawet pogadać się z nim dało :) Oczywiście nie obyło się bez błędów, co powiedział mi na koniec egzaminu. Ale udało się, za pierwszym razem!

Podsumowując to jak zdaje się egzaminy w PL - uważam, że to najgłupszy egzamin na świecie, zależny od czyjegoś "widzi mi się"! Tym bardziej, że ośrodki WORD działają na zasadzie działalności gospodarczej - im więcej zdających tym więcej $ mają dla siebie, w sensie do dyspozycji. Ale zdać się da, nie znam na to sposobu ale duża szansa powodzenia to podejście bez stresu. Ja, mimo tego że zależało mi żeby zdać, bo w końcu od 8 miesięcy jestem bez pracy, to stwierdziłem że jak nie zdam to nic takiego się nie stanie! Trudno, spróbuję kolejny raz.

Pewnie część z Was będzie to widziała inaczej, bo mi się udało, ale to są moje osobiste spostrzeżenia :) Szerokości dla Wszystkich na tutejszym forum!!:)
 
     
moon 
Żyje się tylko 1 raz

Tym śmigam: T4 + Palio;)
Uprawnienia: C+E,KW,KK,HDS
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 29
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2013-01-08, 15:12   

tito_83 napisał/a:
egzaminy w PL - uważam, że to najgłupszy egzamin na świecie, zależny od czyjegoś "widzi mi się"!
, tak i to jest istotą tego że ludzi nie ocenia się według ich prawdziwych predyspozycji tylko - bo tak i już...
 
     
ombre84 

Uprawnienia: B,C+E,KW
Wiek: 39
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 21
Wysłany: 2013-01-11, 10:16   

To zależy od wszystkiego z tym prawkiem ale jak rozmawiałem z ludźmi którzy nie zdawali to wszystko to wina instruktora tak przynajmniej mówili ale jak zdawałem odpukać wszystko za 1 razem b,c i c+e oraz KW to powiem tak stres zjada masakrycznie noga mi skakała jak głupia ale powoli jak się wszystko wykona tak jak ma być to będzie ok a co do instruktorów fakt na pewno nie pomagają i trafia się niekiedy taki gbur że tak powiem który patrzy tylko na czym uwalić ale nie trzeba im dawać takich satysfakcji..
 
 
     
mariwa21 
.

Tym śmigam: Mały AR 156 2.5 V6 Nie bawem duży;)
Uprawnienia: B C C+E KW :)
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 59
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-04-05, 10:22   

Mi C E poszło za drugim podejściem za pierwszym bolec kontrolny się nie schował i dlatego oblałem wczoraj poszło mimo snieżycy lodu na drodze zero błędów :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg