Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Wymagane dokumenty
Autor Wiadomość
Onar19 

Tym śmigam: DAF 95 XF 480
Uprawnienia: C,C+E
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 30
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: 2012-06-28, 13:34   Wymagane dokumenty

Więc jeśli chcąc byc kierowcą zawodowym trzeba posiadac dokumenty:
Prawo jazdy kat. C,C+E.
Badania Psychotechniczne-badania polegające na sprawdzeniu szybkosci reakcji,wzroku,orientacji i ogólnie inteligencji.Kurs taki mozna przeprowadzic u psychologa w pracowni psychologicznej dla kierowców.
Badania Lekarskie-zwykłe badania lekarskie takie jaki kazdy kierowca musi przejśc przed przystąpieniem do prawa jazdy kat B.
Kurs Na przewóz rzeczy-osobiscie robiłem na 'starych zasadach' tzn.trzeba było uczestniczyc w kursie podajze 30 godzin, który akurat w moim przypadku przeprowadzali instruktorzy z WORDU,filmy zdjęcia,ksiązeczki na temat zabezpieczania ładunków czasu pracy itp...z tego co slyszalem teraz to wyglada to tak, ze zdaje sie jakis test na koniec takiego kursu i ogolnie jest więcej godzin i jest duzo drozszy jakies 3 tys zł,ja placilem 700zł.
i kwitek od pracodawcy o zatrudnieniu.
 
     
Frytek 

Tym śmigam: Renault Premium I + Wielton
Pracuję w firmie: SPEC TRANS
Uprawnienia: B,B+E,C,C+E,KW,KK
Wiek: 30
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 55
Skąd: Mikołajów [TKA]
Wysłany: 2012-06-28, 14:31   

Jeśli zdało się niedawno prawo jazdy i chce się zacząć jeździć w dzisiejszych czasach obowiązuje Kwalifikacja Wstępna (dawny kurs na przewóz rzeczy).

Jeśli ktoś ma od 18 do 21 lat to żeby jeździć z naczepą potrzebuje zrobić Kwalifikację Wstępną Pełną, która trwa 280h i kosztuje coś koło 4 tyś zł.

Jeżeli ktoś ma więcej niż 21 lat to robi Kwalifikację Wstępną Przyśpieszoną, która trwa 140zł i kosztuje ok 2 tyś zł.
 
 
     
Gość

Wysłany: 2012-06-28, 15:18   

Kolego za 2 lata konczy mi sie przewóz rzeczy,ile kosztuje takie odnowienie tego i ile godzin trzeba tam spędzic i czy konczy to sie jakimis testami ??
 
     
Gość

Wysłany: 2012-06-28, 15:23   

Witam,
Odnośnie kwalifikacji do dodam coś od siebie bo właśnie czekam na egzamin.
Nazywa się to Kwalifikacja wstępna przyśpieszona na przewóz rzeczy i trwa 120godzin
wykładów internistycznie. Idzie to przerobić szybciej w zależności od ilości slajdów na dział. http://kmt-studio.pl/atd/kurs.php Ja robiłem na stronie opolskiej.
Dostępne działy do przerobienia to:

1.1 Poznanie charakterystyki układu przeniesienia napedu w celu jego optymalnego wykorzystania.
1.2 Poznanie charakterystyki technicznej i sposobu działania urządzeń służących bezpieczeństwu, w celu zapewnienia panowania nad pojazdem, zminimalizowania jego zużycia i zapobiegania awariom.
2.1 Poznanie uwarunkowań społecznych dotyczących transportu drogowego i rządzących nim zasad.
3.1 Uświadomienie kierowcom zagrożenia wypadkami na drodze i w pracy.
3.2 Umiejętność zapobiegania przestępstwom i przemytowi nielegalnych imigrantów.
3.3 Umiejętność zapobiegania zagrożeniom fizycznym.
3.4 Świadomość znaczenia predyspozycji fizycznych i psychicznych.
3.5 Umiejętność oceny sytuacji awaryjnych, zachowanie w sytuacjach krytycznych.
3.6 Umiejetność zachowania się w sposób poprawiający wizerunek przewoźnika.
1.3 Umiejętność załadowania pojazdu zgodnie z wymaganiami przepisów BHP i zasadami prawidłowego użytkowania pojazdu.
1.4 Umiejętność optymalizacji zużycia paliwa oraz jazda w warunkach specjalnych.
2.2 Poznanie przepisów regulujących przewóz towarów.
3.7 Poznanie uwarunkowań ekonomicznych dotyczących przewozu drogowego i organizacji rynku.

W kazdym dziale co pewną ilość materiału mamy pytania na które w ciągu trwania całego działu musimy uzyskać ponad 50% poprawnych odpowiedzi inaczej lecimy cały dział od początku.
Po przerobieni jednego działu i rozpocząciu kolejnego nie mozemy się cofnąć do poprzedniego. Ja osobiście nagrywałem pulpit programem z neta :-P

W wyborze miejsca gdzie robimy kwalifikacje nie zawsze warto sugerować się ceną bo wahają się od 2500 tyś do 4200 tyś. Jeśli wybierzemy najtańszą opcje to odbębnimy tylko teorię o praktyce nie ma mowy. A dziś szukając pracy wszystko rozbija się o pierwszą jazdę z tego co się zorientowałem w swoim województwie.
Warto pytać o jazdę z ładunkiem i na pusto na zjazdach i podjazdach. Ecodriving czy jak to się zwie i dopłacić za parę godzin praktyki bo to na pewno zaprocentuje.
 
     
Gość

Wysłany: 2012-06-28, 15:26   

odnowienie chyba 500 zł byle kase zawinąć
 
     
Onar19 

Tym śmigam: DAF 95 XF 480
Uprawnienia: C,C+E
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 30
Skąd: KWIDZYN
Wysłany: 2012-06-28, 16:35   

Powiem tak,jazda na L-ce przewaznie tandem,niema się jak do ciągnika z naczepą...całkiem inna bajka,to ze się raz przejedziecie z ładunkiem to sie na wiele nie zda,tak na prawdę wszystkiego się czlowiek uczy jak juz siądzie i zacznie jechac w trase,a ecodriving dla młodego kierowcy to mysle ze na nic sie nie zda,jesli mlody kierowca jedzie w pierwsza swoją trasę to nie wydaje mi sie zeby zbytnio przykładał uwagi do 'ecodrivingu' wiadomo ze nie kręci auta do 20 -25 tyś obrotow albo rusza az koła boksują,kazdy z czasem wyczuje samochód i to przyjdzie samo zeby łagodnie ruszyc czy hamowc.
 
     
wlodarmichal

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-06-28, 19:31   

Ta cała kwalifikacja wstępna to jest jedno wielkie g... za przeproszeniem. U mnie to wyglądało tak, że zalogowali mnie do systemu, siedziało sie i czytało sie slajdy. Żadnego instruktora, nic. W tydzień przeleciałem wszystko a potem musiałem czekać 3 miesiące na egzamin. O jazdach nie wspomnę bo robiłem sobie nie potrzebne nadzieje że nareszcie siądę na normalny zestaw ciągnik z naczepą bo tak to teoretycznie miało wyglądać i że naprawdę wyjeżdżę te 16 godzin a pojeździłem dwie na zwykłej solówce. Rozumiem jakby były jakieś zajęcia praktyczne ze spinania ładunku, obsługi tachografu itd ale nic. Zwykła jazda 2 godziny.

Nie wiem jak to jest w innych miejscach ale z tego co wiem to podobnie. Zastanawiałem się czy nie iść do urzędu ochrony konsumenta i to zgłosić bo dałem 4200 zł za slajdy przewijane w domu, 2 godziny jazdy i pół godziny na symulatorze. Ale stwierdziłem, że z tymi ludźmi nie ma co bo czasu nie mam po sądach chodzić. W dodatku trzeba wymienić prawo jazdy co trwa 2 tygodnie i dopiero potem można złożyć wniosek o wydanie karty kierowcy na która również czeka się dwa tygodnie.

A podliczając koszty i czas jaki się czeka to to jest robota dla pasjonatów albo tych co mają dobrą robotę nagraną. Bo za kurs kat. C 2200zł+lekarz 150zł + egzamin 192. Kat. C+E 2000zł + egzamin 190zł i wymiana prawka 84,50zł. Potem kwalifikacja wstępna pełna 4200zł + egzamin 1000zł (podzielone na liczbę osób zdających. W moim przypadku zdawało siedem osób i płaciłem 142zł) + lekarz 150zł + badania psychologiczne 100zł + wymiana prawa jazdy 84,50zł i karta kierowcy 184,50zł. Tak wyglądały koszty w moim przypadku. Ogólnie całkowicie bez sensu jest to całe czekanie. Bo ludzie chcą się starać o prace a tu nie mogą bo trzeba czekać. No ale nie znam jeszcze nikogo kto by sobie z tym poradził.
 
     
asti 

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-07-05, 17:54   

wlodarmichal, zgadzam się z tobą lecz nie w wszystkich kwestiach może tylko dlatego że u mnie kw (przyspieszona) byla robiona w innym osrodku.
Teoria - nie ma o czym mowic - klikanie ;/
praktyka - 10h wyjezdzilem w tym 4h na plycie poslizgowej w opolu gdzie odbedzie sie MT w roznych konfiguracjach (z systemami, bez) na swiezym manie solowce 2012r.
Druga kwestia po co tyle razy wymieniales prawko? ja wymienilem tylko raz bo po zdanym egz. na C zlozylem wniosek o nie wysylanie papierow.
Trzecia nie trzeba czekac na nowe prawko by zlozyc wniosek o karte do tachografu chyba ze zmieniles miejsce zamieszkania lub urzad/starostwo wydajace prawo jazdy (wtedy zmienia sie numer prawa jazdy) ja wyslalem wniosek dwa dni przed zdaniem c+e i nie bylo problemu z tym :P dolaczylem jedynie "historie" swojego prawka :mrgreen:
 
     
tkaczykowski 
reżyser kina akcji


Tym śmigam: DAF XF106
Pracuję w firmie: Tkaczykowski
Uprawnienia: B, C, E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-07, 09:25   

Ja robiłem jeszcze stary przewóz rzeczy za który dawałem ok 700 zł. Przeszło 3 lata temu i wyglądało to tak: dobra Panowie, weźcie się tu podpiszcie. Jak ktoś chce pojeździć jeszcze sobie ciężarówką to zapraszam jutro na 8:00 a jak nie to 27ego po kwity ;-)
Teraz to już nie wiem ile co i jak, ale za 1,5 roku muszę wymienić prawko i przejść przeszkolenie w którego etapie jest odnowienie przewozu rzeczy, psychotestów i badań lekarskich. Szef był teraz z jednym kierowcom od nas, kosztowało to ok 1000 zł i trwało tydzień codziennie przez kilka godzin. Są tam m.in. zajęcia z inspektorem.
 
     
PhantomLord86PL 

Tym śmigam: 22.X pierwszy wyjazd w trasę - SCANIA
Pracuję w firmie: Jeszcze nie wpisuje, bo nic pewnego
Uprawnienia: C+E
Wiek: 37
Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Stryków
Wysłany: 2012-07-08, 11:45   

1. kurs na C (1750zł + 70zł badanie lekarskie)
2. egz. teoretyczny (22zł)
3. egz. praktyczny (160zł)
4. C+E (1750zł + 50zł badanie lekarskie)
5. egz. praktyczny (195zł) (teorii nie ma)
6. kwalifikacja wstępna przyśpieszona (powyżej 21 roku życia,140H, 2800zł)
7. padania psychologiczne (ok 60zł).
Ostatnio zmieniony przez PhantomLord86PL 2012-07-24, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wlodarmichal

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-07-09, 14:01   

asti jak rozumiem z Twojej wypowiedzi mogłem złożyć wniosek o wydanie karty kierowcy jak dostałem prawko C+E tak?
 
     
asti 

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-07-10, 16:25   

wlodarmichal, chodzi mi o to że własnie nie musiales czekac na prawo jazdy z kat c czy tam e tylko mogles zlozyc wniosek kiedy chciales na podstawie prawa jazdy z kat b
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2012-07-31, 18:00   

Napiszę jaka to była sytuacja u mnie
Kat. B: za darmo ze szkoły, ponieważ moja szkoła gwarantuje prawo jazdy na kat.B, jeśli jest się na kierunku mechanicznym
Opłata za lekarza: 30zl
Opłata za egzamin: 134zl
Opłata za prawo jazdy:~50?
Kat.C: 1700zł
Opłata za lekarza: 100zł + łącznie z kat.C+E
Opłata za egzamin: 182zl +poprawka praktyczny 160zl
Opłata za prawo jazdy:~50?
Kat.C+E
Kwalifikacja Wstępna te rzeczy najprawdopodobniej zrobię niedługo z Unii
Łącznie za kat.B,C ze wszystkim to koszt ok. 2406 zl
 
     
adraul 

Tym śmigam: Mercedes Actros MP4
Uprawnienia: B, C, C+E, KW
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 50
Skąd: Żary / Lubuskie
Wysłany: 2012-08-03, 07:10   

Fajnie macie, u mnie w mieście kwalifikacja wstępna kosztuje 7000 zł. Po obliczeniu wszystkich kosztów związanych z wyrobieniem potrzebnych dokumentów wyszło mi że będę musiał zainwestować około 12000zł (dokładnie 11912zł), zakładając że wszystko pozdaję za pierwszym razem... Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy po ukończeniu kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej można jeździć największymi zestawami czy tylko czymś mniejszym?

MichalTraker napisał/a:
Kat.C+E
Kwalifikacja Wstępna te rzeczy najprawdopodobniej zrobię niedługo z Unii

Co masz na myśli? Są jakieś sposoby na jakiekolwiek (nawet najmniejsze) zredukowanie kosztów? Jakieś projekty czy coś? Jak tak to gdzie musiałbym się popytać?
 
     
MłodyDriver 
MłodyDriver

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 90
Wysłany: 2012-08-03, 07:23   

Kurs można zrobic z UP. Są też ośrodki, które dostaję pieniądze UE, "kursy z dotacją".
Są też firmy, które za sponsorują ci C+E + KW tylko w zamian będziesz musiał popracować dość długo za "pół darmo".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg