Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes Zetros 6x6 Campicar
Autor Wiadomość
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-02-05, 18:41   Mercedes Zetros 6x6 Campicar


Układ napędowy i podwozie 6-kołowej ciężarówki Mercedes-Benz Zetros bazują na sprawdzonych rozwiązaniach, stosowanych w modelach z serii Actros i Axor. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi od 25 do 27 ton przy ładowności podwozia 16 ton. Źródłem napędu jest rzędowy, 6-cylindrowy turbodiesel o pojemności 7,2 litra, generujący moc 326 KM i imponujący maksymalny moment obrotowy 1300 Nm, dostępny w przedziale od 1200 do 1600 obr./min.
Do wyboru są dwa rodzaje przekładni: standardowa, hydrauliczno-pneumatyczna, ręczna skrzynia biegów o 9 przełożeniach (8 biegów do jazdy w przód i bieg pełzający) lub 6-stopniowa skrzynia automatyczna.

Mercedes-Benz uzbraja Zetrosa standardowo w trzy ręczne blokady mechanizmu różnicowego, załączane przez kierowcę za pomocą praktycznego pokrętła. Z uwagi na zalety ciężarówki z napędem na wszystkie koła i zamontowanym przed kabiną silnikiem, Mercedes-Benz Zetros jest używany w transporcie w sektorze energetycznym oraz w służbach ratowniczych.

Połączenie zdolności terenowych, możliwości przewozowych i komfortu jazdy w każdy warunkach sprawia, że Mercedes-Benz Zetros może również przyciągnąć uwagę klientów indywidualnych. Dwa wspomniane egzemplarze zostały przebudowane na życzenie w zakładach Hartmann w Alsfeld (zabudowa nadwozia) oraz Huenerkopf w Neukirchen (wyposażenie kabiny). Swoim właścicielom towarzyszyć będą w ekspedycjach terenowych, takich jak kilkudniowe polowania na wilki w górach Ałtaj.

Bazą dla obydwu pojazdów był Mercedes-Benz Zetros 6x6 ze standardową kabiną. Lista seryjnego wyposażenia objęła m.in.: miejsce do spania dla kierowcy, klimatyzacja, system nagłośnienia z zestawem głośnomówiącym i Bluetooth oraz 7-calowy wyświetlacz z funkcją kamery cofania. Nad kabiną wygospodarowano schowek o ładowności 100 kg, a na dachu zamontowano podwójny klakson oraz cztery reflektory. Dodatkowe oświetlenie kryje się także za wlotem powietrza. O pewność dojazdu do celu dbają dwa zbiorniki paliwa o pojemności - odpowiednio - 300 i 200 litrów.

Wyposażenie kuchni obejmuje: ceramiczną płytę grzewcza, kuchenkę mikrofalową, lodówkę i zamrażarkę, barek, ekspres do kawy oraz umywalkę z dostępem do ciepłej wody oraz z filtrem wody pitnej. W salonie czekają skórzane fotele dla 4 lub 6 pasażerów, stół z możliwością przekształcenia go w dodatkowe łóżko, sejf na broń i kosztowności, dwa telewizory o przekątnej 40 i 46 cali, odtwarzacz DVD, system nagłośnienia Bose, a także komputer Mini Mac oraz modem.

Wszystkie urządzenia pokładowe Zetrosa zasila chłodzony cieczą generator prądu z silnikiem wysokoprężnym, współpracujący z czterema akumulatorami o pojemności 220Ah każdy. Te ostatnie mogą być ładowane również za pośrednictwem zamocowanych na dachu baterii słonecznych, złożonych z dwóch 80-watowych modułów. Zbiornik wody do picia i obsługi urządzeń sanitarnych ma pojemność 250 l.

Bojowo stylizowane nadwozia tych Zetrosów mierzą 2,7 m wysokości oraz 10,7 m lub 11,3 m długości (dłuższy z nich został wyposażony w dodatkowy schowek na quada). Ich przedziały pasażerskie - złożone z kuchni, salonu, sypialni i łazienki - zostały wykończone z uwzględnieniem surowych warunków klimatycznych, panujących w Mongolii. Luksusowa atmosfera na pokładzie w niczym jednak nie przypomina wnętrza, jakiego można spodziewać się po twardym wojowniku bezdroży.


źródło: wp.pl/

[ Dodano: 2013-02-05, 18:41 ]
 
 
     
raptile 


Pracuję w firmie: ND POLSKA
Uprawnienia: BCE [ADR]
Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 108
Wysłany: 2013-02-05, 18:53   

Na wczasy zdałbym się :lol:
 
     
Iron.Falcon 
Brummi Fahrer


Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 743
Skąd: Germania
Wysłany: 2013-02-05, 18:55   

ja już wiem co chcę od mikołaja :lol:
 
 
     
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2013-02-06, 21:20   

Iron.Falcon napisał/a:
ja już wiem co chcę od mikołaja :lol:

Jeszcze trochę poczekasz ;-)
Autko - 1 klasa!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg