Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza trasa busem, prośba o małe podpowiedzi.
Autor Wiadomość
wixadrajver 

Tym śmigam: Pug-Boxer
Wysłany: 2013-02-20, 18:28   Pierwsza trasa busem, prośba o małe podpowiedzi.

Więc witam serdecznie wszystkich drajwerów. Na początku sie przedstawie, jestem Witek, mam 25lat i pochodze z woj. małopolskiego. To forum polecił mi kolega odnośnie owych spraw "trakerskich".
U mnie sprawa przedstawia się tak, iż pięć lat jeździłem po kraju busami. Firma dla której pracuje zakupiła kilka busów które chcą wypuścić w miedzynarodówke, oczywiście troszke sie zachęciłem w tym temacie bo czemu by nie spróbować czegoś nowego niż jazda po naszych dziurawych drogach, ot-co.

Więc problem u mnie jest taki, że nie znam języków, zeroo, zero nic, kompletna gleba i tyle. Jedyne co to angielski w stopniu kali-jeść-kali pić-kali tu transport i tak dalej i tak dalej.

Jak to wygląda jeśli dojade do celu a nie moge sie dogadać odnoście z transportem, załadunkiem itp?Co tam z tego co rozmawiałem z chłopakami to ostatnią deską ratunku jest tel do spedytora itp.

Kolejna sprawa, jak każdemu sie może zdarzyć "zgubienie się" spieprzony gps' i sytuacje alarmowe. Przygotowałem sobie kilka atlasów europy, bo pl mam od groma, gps'a mam nie co starego i najtańszego czego sie obawiam, że nie zawsze mnie doprowadzi do celu.

Gdzie najbezpieczniej parkować? W jakich mniej więcej miejscach..(dzikusy-male duże,parkingi,stacje itp)

Sprawa kolejna to papiery. Jakie papiery(ogółem) sie wypisuje w firmach gdzie mam załadunek/rozładunek itp.(jakieś poradniki bądz coś) ?*

Sprawy z bramkami na autostradach mniej więcej jak wyglądają jeśli chodzi o sposób płatności? (gotówka,euro,firmowe karty) ?

A jak z tankowaniem, jeśli zatankuje kurwi dołka na max'a, ide płacić firmową kartą itp, wybieram jakieś papiery typu faktura czy cos?(o rozmowie nie wspominam bo brak komunikatywnego)

Z jedzeniem,gotowaniem to dam sobie rade, aczkolwiek mam pytanie jakie byście mi doradzili butle z gazem, najtańsze, najprostrze. I jak wygląda robienie zakupów w Niemczech,Francji:co doradzacie itp.

Następna sprawa internet w busie. Czy na jakiś większych stacjach moge go znaleść, czy jest bezpłatny itp ?

Kolejna to brak przetwornicy i rozdzielacza na gniazdka do zapalniczki.(będe potrzebował dwie zapalniczki) Jakie polecacie itp.. ?

Wybaczcie za te głupie pytania lecz nie ukrywam bo jestem troche tym przejęty. Będę miał jakieś marne szkolenia(pierwsza trasa w podwójnej obsadzie) w 60% na początku marca. Trasa ma trwać kilka dni, zaś od połowy najprawdopodobniej chciałbym wyruszyć sam na trase 2'tygodniową. Prosze tutaj wszystkich busiarzy, kolegów po fachu o porady, z góry wielkie dzięki, pozdrówki.

yhyhyh 

Tym śmigam: Actros , MAN , Scania R480
Uprawnienia: c+e
Wysłany: 2013-02-20, 21:19   

Hmm jest takie cos jak szukajka GOOGLE wszystko ladnie opisane

[ Dodano: 2013-02-20, 21:31 ]
a w wielkim skrocie ucz sie jezyka na stacjach benzynowych CMR na youtube sa filmiki lub na googlach co wzory wypelnionych cmr zalezy od firmy przewaznie karty , pokwitowanie za paliwo dostajesz internet wifi za free co do butli zwykla uzywam i jest ok zapalniczki nie rozumie zakupy wygladaja jak w biedronce tylko sie placi w euro

a szczerze nie wiem czemu ten post wydaje sie jakis dziwny podejrzany moze sciema :D

Zadajesz takie pytania na ktore przed wyjazdem firma musi cie pooinformowac

moto-lucas 
Łukasz

Tym śmigam: Jeszcze nie wiem :-)
Uprawnienia: A,B
Wysłany: 2013-03-28, 13:25   

Dasz rady ja od tygodnia śmigam na międzynarodówce, a byłem i jestem dalej w temacie zielony radze sobie nie jest to takie trudne znam tylko trochę angielskiego mam swoje sposoby :-) na dogadanie sie wystarczy google tłumacz drukarka i przygotować sobie odpowiednie dokumenty wymyśleć ja takie coś wypisuje sobie oprucz cmr daje do niemca czyta i zaskakuje szybciej niż mam mu coś na migi tlumaczyć nie trace czasu trzeba myśleć teraz przedemną pierwsza w życiu trasa do anglii na prom mam stresa ale jakoś to bedzie :-) odprawe do szfajcarii pochytałem gdzie jest straszny bałagan nawet zakochałem sie w Pani z controll Zone po stronie szfajcarii hahah powiedziała do mnie jedno słowo po polsku "nie rozumiesz" no cud kobietka młodziutka polecam do niej iść z dokumentami okienko nr.2 :-)

Iron.Falcon 
Brummi Fahrer

Tym śmigam: Stralis 460
Pracuję w firmie: Reiffeisen
Uprawnienia: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T
Wysłany: 2013-03-28, 13:37   

moto-lucas, no tak... ona do Ciebie leck meine muschi.... a Ty dalej nawijasz o papierach to się wkurzyło dziewczę :-D

MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Wysłany: 2013-03-28, 16:44   

ahahahahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2013-03-28, 16:46 ]
Takie słówka to Iron pamiętasz, ale na rozmowie jak konkrety to odpadasz :mrgreen: prawdziwy Polak :mrgreen:

hosen1 

Wysłany: 2020-09-30, 17:46   

mógłby ktoś podpowiedzieć, gdzie dokładnie jest jakaś dobra stacja paliw białystok lub okolice. to moja pierwsza trasa w tamte rejony i nie chcę krążyć i tracić czas

Odpowiedz do tematu