Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
Od Zera Do Truckera
Autor Wiadomość
adrevir 

Uprawnienia: C+E, KW, ADR
Wysłany: 2017-09-20, 10:46   

Pasjonat napisał/a:
Ale oświećcie mnie proszę, co w tym symulatorze jest lepsze? Jest jakaś kabina, która symuluje zachowania auta ciężarowego.

Kabina jest oryginalna, taka jak w normalnym aucie ciezarowym, czujesz wszystkie sily dzialajace na zestaw, normalnie zmieniasz biegi itp. A przewaga ma nad plyta taka, ze w jednej chwili mozesz sie przeniesc np. w warunki wysoko gorskie, snieg, serpentyny 180stopni, ostre zjazdy i podjazdy.

Damian1996 

Uprawnienia: B,C,C+E,KW,KK
Wysłany: 2017-09-20, 11:27   

Hehe to ja miałem chyba jakiś inny symulator, co prawda też w kabinie ale miałem automat i jechałem po jakiejś prostej trasie, czasem wybiegła krowa lub wyjechał traktor na drogę. :mrgreen:

Jaskier 

Uprawnienia: B, C, C+E
Wysłany: 2017-09-20, 14:53   

Pasjonat powiedz no mi co tam praktycznego jest na KW odnośnie zabezpieczania ładunku ? Że każdorazowo powinno się latać z jakimś wykresem i kalkulatorem i wyliczać siły działające na ładunek ? Fajnie to wygląda ale tylko na papierze. Trochę teoretycznych pierdów przeplatanych informacjami jakie to gigantyczne kary grożą za złe zabezpieczenie ładunku (strach widać po krajowych kierowcach na firankach :)) Za taką kasę jaką trzepią na tych KW powinny być przynajmniej zilustrowane przykłady zabezpieczenia tego co wozi się najczęściej, czyli wszelaka stal, big bagi, budowlanka itp., Tacho łatwiej ogarnąć z filmików na youtubie niż tej badziewnej KW.

Pamiętam jak szedłem na KW, powiedziałem sobie, że sumiennie przerobię cały materiał, w końcu płacę a wiedza się przyda...... wytrzymałem do drugiego działu o tłoczkach sroczkach itd., pełno teorii która w praktyce się nie przyda, ale nie wspomnieli już co robić przy zblokowaniu koła z powodu zużytego klocka czy awarii siłownika.

Ta KW to typowo polska jakość, byle jak byle na odpie***l, jak ze wszystkim :)
Ostatnio zmieniony przez Jaskier 2017-09-20, 14:54, w całości zmieniany 2 razy  

Pasjonat

Wysłany: 2017-09-20, 17:31   

Pewnie, że jest to słabo zrobione, wcale nie bronię. Odnośnie zabezpieczania ładunku były, tak jak mówiłeś, wykresy i tabelki, pokazujące jak mocne i ile dobierać pasów, na jakiej powierzchni jest większe tarcie, itp.
Jak dla mnie, to ma być gdzieś tam w głowie jaka jest potrzebna siła, a pasów i tak lepiej dać odrobinę więcej niż mniej. Ale powtarzam, ja z praktyki tak dobrze jeszcze tego nie znam..
Ilustracje jednak też były, w moim przypadku. Dobrze, że wytłumaczyli, aby w pierwszej kolejności stosować zabezpieczanie kształtowe, czyli np. podstawienie palet czy innych przedmiotów tak, aby całość była zblokowana i nie przesuwała się. Dopiero później zabezpieczanie siłowe, czyli pasy, łańcuchy. Co do siłowych, było pokazane na pewno jak zabezpieczyć ładunek typu walec, o tym, że trzeba podłożyć kliny i dopiero potem pasy, najlepiej nad gumą, jeśli to beton.
Osobiście znam wiele metod mocowania, ale czytałem różne źródła i nie jestem pewien co gdzie było.

A tu masz sporo racji, że nic nie ma o awariach. Pamiętam, jak na początku slajdów było podane wyjaśnienie, coś w tym stylu (to było z mechaniki): "Wiemy, że część materiału może być monotonna i niezbyt ciekawa, ale musimy tworzyć tak długie wykłady z powodu wymogów ustawodawcy. Szczegółowe opisy mechaniki służą nie temu, aby kierowca mógł na miejscu naprawiać usterkę, tylko temu, aby wiedział co jest przyczyną awarii i mógł zgłosić to do pracodawcy, co może okazać się zbawienne w porównaniu w ogromnymi kosztami holowania i naprawy za granicą." Coś w tym stylu.

Caiden 
Pasjonat

Uprawnienia: B, C+E, T
Wysłany: 2017-09-27, 16:36   

Człowiek po tej śmiesznej KW nie wie jak zabezpieczyć ładunek, jak zalogować kartę do tachografu (nie mówiąc już o poklikaniu sobie przyciskami na tacho) ani nawet jak wypełnić dokumenty, żeby się nikt nie doczepił. Jedyne co mamy za 2,5tyś to śmieszny kod w prawie jazdy i nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Jakby się człowiek sam nie zainteresował tematem to byłoby słabo a chyba od tego jest prawie 200h kursu. Zamiast tego każą Ci siedzieć i klikać debilne slajdy, z których i tak wszystko zapomnisz nawet jakbyś je czytał.

FrankJScott
FrankJScott

Tym śmigam: FrankJScott
Pracuję w firmie: FrankJScott
Uprawnienia: FrankJScott
Staż / Doświadczenie: FrankJScott
Wysłany: 2020-06-12, 16:58   Loved browsing this article :)

Love checking out this site :) Btw, I highly recommend this original site website not to mention this helpful resources profile or take a look at this you could try these out forum along with this learn more here profile and don't forget this useful site forum and finally this more tips here page is great too. Also worth mentioning is this navigate to these guys forum, as well as like it website and finally this continued website and always this read more here site, as well as website link page not to mention this extra resources site or take a look at this blog here website along with this internet

hosen1 

Wysłany: 2020-06-26, 22:01   

powiedzcie mi od czego zaczać, mam tylko prawo jazdy kat.B

Odpowiedz do tematu