Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda bez AdBlue - co się stanie ?
Autor Wiadomość
Soldier13 
Soldier13

Tym śmigam: Narazie niczym
Uprawnienia: B, C, C+E
Wysłany: 2014-05-19, 10:15   

Ostatnio jechałem na Szwecje, wiedziałem że braknie mi Adblue bo nie zatankowałem do pełna bo brakło na firmie. Mimo to szef kazał jechać. Na Szwecji brakło mi, to dzwonie do szefa, mimo to kazał jechać. Na braku adblue jechałem jeszcze 1000km. Zatankowałem dopiero w Świnoujściu na BP. Auto to IVECO STRALIS 420 2008 Euro 5

Nic się nie działo, prócz świecącej kontrolki. U brata w firmie na Reno Premium jak brakło adblue to strasznie słabło podobno :)

wsobol 
Chauffeur

Tym śmigam: Volvo FH12 460KM + silo Feldbinder
Pracuję w firmie: eurobulk.dk
Uprawnienia: B; C; C+E; KW
Wysłany: 2014-08-06, 00:38   

A co z pompką podającą AdBlue? Nikt nie pomyślał, że "stukotek" pracując na sucho może się zatrzeć?

^ ^
. (.) (.)
..={ Y }=
........ o
...\ \ .....\ \
__("") __("") ____!!J__

FrankJScott
FrankJScott

Tym śmigam: FrankJScott
Pracuję w firmie: FrankJScott
Uprawnienia: FrankJScott
Staż / Doświadczenie: FrankJScott
Wysłany: 2020-06-12, 16:32   Loving the insights of this forum :)

Growing fan of this forum :) Btw, I highly recommend this click for info page not to mention this over here profile or take a look at this imp source site along with this visit the site profile and don't forget this directory profile and finally this have a peek at these guys profile is great too. Also worth mentioning is this look these up forum, as well as recommended you read profile and finally this click here for info profile and always this try this website site, as well as page page not to mention this web link site or take a look at this see it here profile along with this clicking here

[ Dodano: 2020-06-12, 17:09 ]
Growing fan of this site :) Btw, I highly recommend this try here profile not to mention this click here for more forum or take a look at this helpful resources forum along with this have a peek here profile and don't forget this check that profile and finally this website link profile is great too. Also worth mentioning is this see page site, as well as their explanation website and finally this this post forum and always this find out website, as well as additional info profile not to mention this he has a good point forum or take a look at this click here page along with this more tips here

Odpowiedz do tematu