Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Podkarpackie/małopolska - pierwsza praca.
Autor Wiadomość
widelec

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-02-28, 07:09   Podkarpackie/małopolska - pierwsza praca.

Cześć. Jestem nowy na forum, więc jeśli zakładam wątek w złym miejscu, proszę o łagodny wymiar kary i ewentualne przeniesienie do odpowiedniego działu.

Tak jak w tytule - chciałbym zaczerpnąć wiedzy od starszych stażem Koleżanek i Kolegów, o dobrej firmie "na start".
Sam niewiele wiem, większość informacji jakie mam, to głównie z opinii w Internecie (większość, to starsze wątki). No i znam parę miejsc ze swojej okolicy, gdzie na pewno nie ma sensu iść za pracą. Oprócz tego, to nie orientuję się...


Jestem z okolic Mielca i szukam pracodawcy z podkarpackiego lub małopolski. Mogę dojeżdżać na bazę, ale wiadomo, im bliżej tym lepiej.
Czy może ktoś, coś polecić?

Może zna ktoś takie firmy jak:
- Impet z Czermina (k. Mielca), tu na forum chyba nawet zamieścili post kiedyś...
- Hay Truck ze Straszęcina (k. Dębicy)
- Dom Trans z Dębicy
- Głowacz z Tarnowa
- Koma z Żołyni
- Suwała z m. Humniska

To, w sumie, to tak na szybko...z pamięci...pierwsze z brzegu firmy, jakie przyszły mi na myśl.
Na pewno odpada praca na przerzutach, na działalności, itp. Chętnie kierunki południowe lub transport drewna.
Mam C+E, Świadectwo Kwalifikacji, kartę tacho, komplet badań, HDS... Będę wyrabiać na dniach paszport.
Tylko brak doświadczenia, niestety. Jedynie "busy".

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
Zapraszam do dyskusji.
Widelec
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2017-02-28, 15:15   

Na pewno odpada praca na przerzutach, na działalności, itp.

Więc wszystkie wspomniane powyżej odpadają ;-) Tutaj jest patologia, dziadostwo, tylko garba można się dorobić.
Szukaj takich firm, które nie ogłaszają się co tydzień, tylko na umowie o pracę. Jazda w kółkach od nas to przeważnie tylko Rumunia, Bułgaria, Węgry.
 
     
widelec

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-02-28, 15:55   

Hej. Przyznam, że zbił mnie Kolega z tropu, ponieważ myślałem, że firmy, które wymieniłem nie jeżdżą na przerzutach... Umów o pracę też "niet"????
Co do ogłaszania się co tydzień, to chyba p. Głowacz najczęściej szuka pracowników...albo na ich ogłoszenia najczęściej wpadam.
Rumunia, Bułgaria, Węgry - w to mi graj. Wolałbym całkowicie ograniczyć jazdę po "zachodzie"... No, może ESP/P.
Jesteś z mojej okolicy? Coś możesz polecić? Kiedyś chyba czytałem tu na forum, że pracujesz gdzieś w PL, ale jesteś z podkarpacia właśnie? Pozdrawiam.
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2017-02-28, 19:14   

Jestem z Krosna, pracowałem w paru firmach w okolicy, ale szybko zrezygnowałem i poszedłem na przerzuty do holenderskich firm z polskimi oddziałami (kasa).
Teraz pracuję na miejscu.
Suwała chyba ma kółka, wiem że właśnie jeżdżą na Grecję, Bułgarię itp ale nie wiem na jakiej zasadze jest umowa, szałowych pieniędzy bym się nie spodziewał. Wiem, że jeżdżą też pod Schenkerem chyba na śląsku, ale auta (chyba) zostają tam.
Koma jeździ na przerzutach, umowa o pracę-rozmawiałem kiedyś z gościem na serwisie DAFa, chwalił sobie.
Dom-Trans z tego co kiedyś słyszałem działalnośc i przerzuty. Impet obił mi się o uszy, też chyba działalność.
Kolorowo nie jest jak sam widzisz. Ja tutaj łącznie na tirach przepracowałem może z 9 miesięcy - szkoda nerwów. Trzy lata daleko od naszego województwa.

[ Dodano: 2017-02-28, 21:07 ]
No i pozostaje pytanie czy chcesz jeździć np kolko 10dni lub 2tyg i 45h w domu, bo ja juz wolałbym na kraj iść
Ostatnio zmieniony przez MichalScania 2017-02-28, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Baranek12 

Uprawnienia: B,C+E
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 6
Wysłany: 2017-02-28, 21:30   

Często widzę ogłoszenia firmy krul trans z Rzeszowa daja umowę podstawa plus dieta. Popytaj tam koło rabena tam często szukają na kraj kierowcy
 
     
widelec

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-03-01, 06:40   

Cytat:
MichalScania
Kolorowo nie jest, fakt. Choć cudów się nie spodziewam, przynajmniej na samym starcie "TIRowania". Coś czuję, że trzeba będzie wybrać "mniejsze zło"...
Te kółka po 10 - 14 dni, to chyba jakaś Grecja, bo tu bliżej, to chyba szybciej chłopaki obracają? Czy w tym wypadku lepsza krajówka...zależy od $$$$$

Cytat:
Baranek12
Krul dosyć często się ogłasza. Przeglądam czasem te OLXy itd. i cały czas oferta jest, nawet teraz, ale na międzynarodówkę. A szczerze przyznam, że wolałbym uniknąć mieszkania w samochodzie po 3 tygodnie i więcej...

Dzięki Pany.
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2017-03-01, 18:12   

Rumunia jak przystawi to też w sobotę wracasz, wyjazd oczywiście w poniedziałek w nocy ;-)

[ Dodano: 2017-03-01, 18:12 ]
No chyba, że śwagier będzie jechał ;-)
 
     
widelec

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-03-01, 19:04   

Yyyy...tego...bardzo często "Śwagier" jest w trasie, na tych kierunkach "dzikich"? Tylko nie pisz, że w każdej firmie :mrgreen:
 
     
MichalScania 

Pracuję w firmie: podaję hasło: okoń !!!!
Pomógł: 18 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 1332
Wysłany: 2017-03-01, 20:39   

Na granicach przeważnie się dosiada :mrgreen:
 
     
Showtits 
Mrówa


Tym śmigam: Scania R420 2013r
Uprawnienia: B,BE,C,CE.HDS,KK,KW
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 176
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-01, 21:20   

No przecież szwagier ważniejszy jak rodzina, Tomka o w trasę nie zabrać :-)
 
     
widelec

Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-03-02, 06:43   

No, to fest...
 
     
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2017-03-08, 10:34   

Dajcie spokój chłopaki z takimi systemami, jazdami na szwagrach itp.

Ja rozumiem, każdy chce zarobić, każdy chce być jak najszybciej w domu ale nie kosztem innych i siebie. Wszystko jest dobre do czasu, jak się nic nie stanie. A jak ktoś w Ciebie wjedzie? A za Ciebie będzie szwagier jechał?

Pomyślcie o zdrowiu i rodzinie. To najlepsza motywacja do tego, aby się szanować.
 
 
     
Tirowiec18 

Tym śmigam: Actross MP4
Pracuję w firmie: Dziadtrans SPzo.z.o.o
Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 4
Wysłany: 2019-06-21, 13:22   

Pytaj w KOMA , biorą bez doświadczenia jest Umowa o pracę i jest wypłacalny.
 
     
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2019-08-13, 09:57   

Tirowiec18 napisał/a:
Pytaj w KOMA , biorą bez doświadczenia jest Umowa o pracę i jest wypłacalny.


I Płacą 4tyś za cały msc pracy.
 
 
     
cepek 

Uprawnienia: A,B,C,C+E KWP
Wiek: 33
Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 22
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2019-08-17, 17:21   

Andrzej_88 napisał/a:
Tirowiec18 napisał/a:
Pytaj w KOMA , biorą bez doświadczenia jest Umowa o pracę i jest wypłacalny.


I Płacą 4tyś za cały msc pracy.


Cześć a z którego dnia masz info że w KOMA płacą 4tyś bo ja słyszałem ze jest coś więcej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg