Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
zaplecze socjalne w kabinie
Autor Wiadomość
ScanDa 

Tym śmigam: Scania R420
Wysłany: 2019-01-04, 18:28   zaplecze socjalne w kabinie

Cześć Panowie
Pojechałem raz z Szefem w trasę jego kamperem. No i zafascynowany socjalką jaką tam miał pomyślałem o wstawieniu do swojej budy (śmigam skakanką R) kilku rozwiązań typu WC, blat z kuchenką i mały zlew/umywalkę. Tyle aby być trochę niezależny i czyściejszy.
Zgodę Szefa mam, bylem auta nie zrypał, wykonam to we własnym zakresie, używane wyposażenie mam już na oku.
Bawił się ktoś z Was już takim tematem?
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam Maciek

LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Wysłany: 2019-01-05, 09:13   

a gdzie zamierzasz to upchnąć? Zwykły blat/stolik można jakoś zamontować, ale wc, umywalkę?? W europejskich ciężarówkach jest tyle miejsca, że zwykłe przygotowanie posiłku wymaga niezłej logistyki. Trzeba w głowie przygotować sobie plan działania, żeby wiedzieć kiedy dany produkt będzie potrzebny i w jakiej kolejności ułożyć go, żeby był pod ręką. Chyba, że jeździsz wokół komina to wywalasz łóżka i masz za siedzeniami miejsce (tylko gdybyś miał taki tryb pracy to wystarczą kanapki i termos). Co do wc na tak małej przestrzeni...nie wyobrażam sobie mieć jej bez wydzielonej, zamkniętej przestrzeni. Wyobraź sobie... przycisnęło Cię, zrobiłeś co swoje a za chwile masz potrzebę przygotowania sobie obiadu...w tym samym miejscu. Na samą myśl odechciewa mi się takich kombinacji...

Oczywiście jest to tylko moje zdanie i mam nadzieję, że jakoś rozwiążesz problem braku miejsca. Trzymam kciuki i powodzenia.
C+E - 19.03.2013 (I podejście)

ScanDa 

Wysłany: 2019-01-05, 21:43   

Ja absolutnie nie wyważam zamkniętych drzwi. Taki koncept wykonała już firma Motis w Actrosie. Wszystko upchali w miejsce leżanki dolnej. Za kierowcą łazienka, za pasażerem kuchnia a pośrodku leżanka dzienna. Oczywiście wszystko odpowiednio rozkładane zależnie od potrzeb.
Wszyscy się zachwycali dopóki nie podali ceny, kilkanaście tysia ojro.
Ja chciałbym zrobić coś za normalne pieniądze.
Kibelek się wentyluje, montując wentylator odsysający. Sprawdza się to idealnie, to zagadnienie rozpracowałem po rozmowach na forum kamperowym. Zatem obiad można zjeść spokojnie.
Jedynie męczy mnie problem leżanki górnej, która musi stać się głównym miejscem do spania.
Ale ogarnę wszystko, takie mam postanowienie na 2019.
A na forum pytam Kolegów o opinie gdyż ile ludzi tyle spojrzeń które mogą pomóc w projekcie.
Dziękuję

[ Dodano: 2019-01-05, 21:57 ]
Tak to rozwiązała firma MOTIS.

Ja się wkurzyłem jak zacząłem robić kółka po Polsce, tygodniowe. Jeździłem tylko koło komina do tej pory a teraz to nie wiem kiedy wziąłem ostatnio gorący prysznic w trasie.
A raz mi cieciu powiedział że łazienki tylko dla pracowników bo on po nas nie będzie sprzątał.....
także kiedyś każe im się wszystkim w dupe pocałować.
Przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez ScanDa 2019-01-05, 22:00, w całości zmieniany 2 razy  

LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Wysłany: 2019-01-07, 09:48   

fajnie zrobione....tylko robiła to profesjonalna firma zajmująca się zabudowami wnętrz pojazdów...i wzięła za to...tak jak pisałeś...zaporową kasę.

Nie wiem jak z Twoim wzrostem...ale czy prysznic musi być na stojąco? Siadasz na kibelku i leci woda na Ciebie. Problem z umywalką...ciężko cokolwiek zrobić na siedząco, a klęczenie raczej odpada. Pozostaje jeszcze skrócić łóżko, tylko nie wiem jaki wysoki jesteś i czy skrócenie dałoby wystarczająco miejsca, żeby wejść pod prysznic. Ewentualnie zastosować możliwość podwyższenia kabiny prysznicowej po złożeniu łóżka. Kiedy idziesz spać, to obniżasz wysokość kabiny i rozkładasz łóżko
C+E - 19.03.2013 (I podejście)

ScanDa 

Wysłany: 2019-01-08, 11:55   

Dziękuję LordTom83, masz bardzo trafne spostrzeżenia.

Założyłem trzy warianty.
1. pozostawiam łóżko górne do spania, jednak należy zmodyfikować zawiasy aby składało się równolegle aby kładło się na tylnej ścianie. Po złożeniu go na dzień podnoszę ściany prysznica i mam swobodny dostęp do WC, umywalki i prysznic na stojąco. Nie będę się mył w pozycji embrionalnej.
2. Przenoszę łóżko nad przednią szybę jak w modelach Scanii 4, wówczas cała przestrzeń łazienka i kuchnia jest cały czas dostępna. Jednak jest tu dużo pracy w zawieszeniu łóżka no i musi być dość sporo miejsca nad szybą. W Scanii R powinno wystarczyć.
3. Podwieszam łóżko pod sufitem i opuszczam na pasach na noc. Jest pełny dostęp do kuchni i łazienki. Ta opcja jest mi najbliższa sercu. Taki system stosują ludzie w kamperach.

Teraz to wszystko rozrysuję w skali i będzie widać ile mam miejsca w rzeczywistości.
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz do tematu