Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
internet w niemczech
Autor Wiadomość
kooza

Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 10
Wysłany: 2017-06-13, 22:26   internet w niemczech

Witam wszystkich, od poniedziałku zaczynam prace w niemczech, chciałem się zapytać odnośnie internetu na samym terenie niemiec, jaki najlepiej wybrać ? polskich operatorów? Czy zagranicznych? Layca lub inne? I gdzie dostać ową kartę
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-06-14, 16:46   

Chyba nie ogladasz tv, nie sluchasz radia ani nie czytasz internetu. Od jutra, tj. 15.06.2017 w UE zostaje zniesiony roaming. Wszystkie sieci oprocz plusa zniosly dodatkowe oplaty za korzystanie z internetu oraz polaczen glosowych i smsow/mmsow. Dzwonisz i piszesz tak jakbys byl w Polsce. Jesli chodzi o internet to prawdopodobnie limity Gb beda sie roznily. Np jesli w pl masz 11gb to w ue mozesz miec np 5. Plus pewnie jak dostanie potezna kare od uokiku to zmieknie i tez dostosuje sie do prawa unijnego
 
     
kooza

Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 10
Wysłany: 2017-06-14, 22:25   

Czytałem własnie o tym, i w tym jest problem że jestem w sieci plus, dlatego poruszam ten temat, bo nikt go nie zaczną, może ktoś wie jacy operatorzy sieci proponują najtańszą ofertę z internetem w roamingu?
 
     
DjMatias 
Na silosach...


Tym śmigam: DAF XF 105.460
Pracuję w firmie: AL TRANS - SCHMIDT POLSKA
Uprawnienia: B|BE|C|CE|D|DE|KW|KK|Wózki
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 179
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-06-15, 09:47   

LordTom83, nie pisz głupot bo w każdej sieci masz limit. Jeśli w ciągu 4 miesiecy więcej niż połowę tego czasu będziesz logował się do sieci w EU mogą naliczyć ci dodatkowe opłaty. Trzeba czytać regulaminy a dokładniej zasady o Uczciwym Korzystaniu ;-)
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-06-15, 14:49   

DjMatias napisał/a:
LordTom83, nie pisz głupot bo w każdej sieci masz limit.


limit na co?? Jeśli nie masz limitów na połączenia głosowe/smsy w abonamencie to masz takie same warunki w UE. Jedynie tak jak pisałem, na transmisje danych operator może nałożyć limit wg wzoru: dwukrotności ilorazu ceny abonamentu podzielonego przez 7,7 euro. W moim przypadku jest to 69,90 zł = ok. 17 Euro. Liczysz to tak: 2x(17/7,7)=4,4 GB internetu.

Oczywiście masz rację o "zasadzie uczciwego korzystania z usług roamingowych" o czym nie wiedziałem, ale po przekroczeniu czasu spędzania za granicą operator może naliczyć dodatkowe opłaty, ale nie większe niż 1 cent/sms lub 3,2 centa/min.
Nawet jeśli będą naliczane dodatkowe opłaty bo będziesz przebywał więcej poza PL to i tak wg mnie nie ma sensu kupować obcych kart bo te karty też będą miały takie same zasady, a poza tym dodatkowe opłaty są niskie.

Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości to się przekonamy za jakiś czas. Wszystkie przypadku niezastosowania się operatorów do obowiązującego prawa i stawek należy zgłaszać do UKE lub UOKiK.

kooza, też mam w plusie i zastanawiam się jaką karę dostaną za niedostosowanie zasad do wymogów. A jeśli jakimś cudem nie zostaną nałożone, to sami klienci ich zmuszą przechodząc do konkurencji.

Kiedyś używałem lycamobile. Kupowałem sobie pakiet za 69zł = 1000 minut. Musiałem gadać na siłę, żeby wykorzystać go. Poza tym z lyci do lyci nawet w roamingu było za darmo, ale chyba tylko w przypadku wykupienia tego najwyższego pakietu, tj za 69 zł. Jak operatorzy obniżyli stawki za połączenia w roamingu to przestałem używać lycamobile bo się nie opłacało (w moim przypadku, chyba, że ktoś nawija przez telefon godzinami dziennie). Wolałem płacić za każdą minutę, bo kosztowało mnie to mniej niż pakiet 69 zł w Lycamobile.
 
     
kooza

Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 10
Wysłany: 2017-06-15, 22:34   

Dzisiaj przeglądając internet w poszukiwaniu najlepszych ofert (oczywiście z roamingiem) trafiłem na dość dobrą ofertę, a chodzi mi o 'wszystko komórkowe za 29 zł w nju mobile'
Cytat:
Nielimitowane rozmowy z komórkowymi, SMS/MMS oraz 10 GB na pełnej prędkości
za max. 29 zł w miesiącu.
W kraju i w roamingu w UE masz:
ROZMOWY: bez limitu (z numerami komórkowymi),
SMS i MMS: bez limitu,
INTERNET: 10 GB (z czego internet w UE: 1,46 GB).

W usłudze możesz korzystać też z (w kraju i w roamingu w UE):
ROZMÓW bez limitu ze stacjonarnymi: dodatkowo max. 10 zł.

Płacisz tylko za to, z czego w danym miesiącu korzystasz

Mi za granicą bez problemu starczyłoby 1,5gb internetu, w szczególności że ja raz na jakiś czas przejrzę fb, i ewentualnie zobaczyć mapę na googlach. No i oczywiście chodzi tu również o darmowe rozmowy i sms w roamingu.
Co wy myślicie o takiej ofercie?
 
     
mrc 
Kierownik - Dyrygent


Tym śmigam: Kia Ceed II
Pracuję w firmie: Dziad Trans Sp. z o.o.
Uprawnienia: B, C, C+E, KW
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 311
Skąd: ten mandat?
Wysłany: 2017-06-17, 13:43   

jest jeden mały haczyk. Jeżeli w ciągu 4 mcy ponad połowę czasu będziesz korzystał z roamingu ( czyli telefonu poza granicami kraju ) to operator naliczy Ci pełne stawki i nie będzie nolimitu



/// sorry nie zauważyłem że już kolega wyżej to napisał.
Ostatnio zmieniony przez mrc 2017-06-17, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
CzarekLewarek 


Tym śmigam: renault kadjar
Wiek: 42
Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-06-23, 10:11   

Ta oferta nju wyjade się spoko. tak się zastanawiam dlaczego z 10 tylko 1,5 jest na EU? czułbym się pewniej mając chociaż z 4.
 
     
tkaczykowski 
reżyser kina akcji


Tym śmigam: DAF XF106
Pracuję w firmie: Tkaczykowski
Uprawnienia: B, C, E
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-07-16, 14:29   

Najwięcej internetu daje Orange, do 5GB. Obleciałem wszystkich operatorów... :-?
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-07-16, 14:33   

ktoś już dostał pierwsze rachunki za roaming? Podzielcie się jak to wygląda w rzeczywistości.
 
     
kooza

Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 10
Wysłany: 2017-07-29, 23:42   

Powiem tak, pierwszy tydzień po 15.06 korzystałem z internetu jak w Polsce, czyli ciągnęło mi z 8-mio gb pakietu (oczywiście chodzi mi o sieć plus), po tym tygodniu plus ograniczył mi internet do 1,6gb/miesiąc. Na co w szczególności nie narzekam, gdyż powiem że starczyło mi to na cały miesiąc.
Chyba że ktoś z użytkowników wypowie się jak jest z innymi operatorami i czy dorzucają więcej transferu.
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-08-01, 12:16   

bardziej chodzi mi o rozmowy, czy dostajecie dodatkowe rachunki, za to, że więcej korzystacie z telefonu zagranicą niż w polsce. Internet jest bardzo ładnie opisany i ile komu się należy. Mi przy abonamencie 69,90 zł przyznali w roamingu 4,1 GB (sieć plus).
 
     
Waldek80 


Tym śmigam: MB Actros, MAN, Volvo, Daf...
Pracuję w firmie: Kawczyński Logistics
Uprawnienia: B, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 9 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 305
Skąd: TSZ
Wysłany: 2017-08-13, 13:26   

LordTom83 napisał/a:
ktoś już dostał pierwsze rachunki za roaming? Podzielcie się jak to wygląda w rzeczywistości.


Ja już dostałem 2 rachunki za roaming no i nie zapłaciłem nic powyżej abonamentu więc jest ok, tak jak być powinno.
Ja mam abonament w Plusie, 3,6 giga neta i rozmowy/sms/mms bez limitów. Korzystam do bólu i na dzień dzisiejszy żadnych niemiłych niespodzianek, oby tak zostało ;)
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-08-15, 11:31   

Rozumiem, że przebywasz poza granicami kraju więcej niż połowa miesiąca?
 
     
Waldek80 


Tym śmigam: MB Actros, MAN, Volvo, Daf...
Pracuję w firmie: Kawczyński Logistics
Uprawnienia: B, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 9 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 305
Skąd: TSZ
Wysłany: 2017-08-17, 16:33   

Tak, zazwyczaj trasy 20-21 dni i 7-8 dni w domu i tak w kółko. Teraz akurat mam urlop, ale poprzednie miesiące szły takim trybem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg