Wyszukiwarka:

Poprzedni temat «» Następny temat
Niekaralność a praca w zawodzie kierowcy.
Autor Wiadomość
sky 

Uprawnienia: B
Wysłany: 2014-03-04, 15:39   Niekaralność a praca w zawodzie kierowcy.

Witajcie
Jestem nowym użytkownikiem na forum i mam pytanko.

Na poważnie myślę o rozpoczęciu kursu kat. C oraz C+E, ale przeglądając oferty pracy dla takich kierowców niemal w każdej ofercie wymagane jest zaświadczenie o niekaralności.
I tu mam pytanie. W obecnej chwili jestem niekarany, ale za kilka miesięcy mogę mieć sprawę w sądzie (mogę, choć nie muszę bo po przesłuchaniu sprawa może zostać umorzona)

Chodzi o znieważenie w komentarzu przez internet pewnej osoby, w związku z czym tak jak pisałem za kilka miesięcy mogę przy niekorzystnym dla mnie obrocie spraw zostać skazany na karę grzywny lub na ileś tam godzin prac społecznych lub w ostateczności jednego roku w zawieszeniu. Takie wyroki również są wpisywane do KRS no i właśnie co na to przyszły pracodawca. W sumie to nic poważnego, ale jednak.

Jakie może być podejście pracodawców do tego, zaczynać kursy czy jednak czekać ileś miesięcy na rozstrzygnięcie sprawy?????
Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi.

[ Dodano: 2014-03-04, 15:54 ]
Qrcze, pomyliłem wątki.
Proszę admina o usunięcie wpisu.

mobil1994 
mobil1994

Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Wysłany: 2014-03-04, 18:00   

Może zostać w pytaniach ;-)

Z drugiej strony, Twój wyrok nie jest za zabójstwo, kradzierz czy inne poważne rozboje, ale jak szef nie będzie chciał przyjać kogoś bez doświadczenia to sie może wszystkiego łapać. Ale ja na Twoim miejscu bym robił i nie patrzył na tą karalność, są firmy które tego nie wymagają, takie mniejsze, pewnie i u Ciebie w okolicy takowe są. Rób uprawnienia, zanim znajdziesz później robotę to już się może nawet zawiasy skończą. Głowa do góry i rób uprawnienia - takie moje zdanie.

sky 

Uprawnienia: B
Wysłany: 2014-03-04, 19:36   

Powiem Ci, że wczoraj już się nawet wpisałem u siebie w pe-zet-mocie na listę kursantów na kat.C
Ale wróciłem do domu i zacząłem myśleć. Bo gdyby pójść ciągiem tzn. kat C, kawlifikacja wstępna, i C+E to wydam na same kursy 6200, z dojazdami, badaniami i innymi pierdołami powiedzmy 8000 zł.
I wiesz może to zrobię w ciągu roku i wtedy może przyjść wezwanko do sądu.
Szkoda byłoby wywalić sporo kasy i nic z tego nie mieć.

Mam nadzieje że wypowie się jakiś zawodowy driver i powie jak to jest np. w jego firmie w takiej sytuacji, aczkolwiek za Twoją radę również dzięki.

qba 
Ogień z rury

Tym śmigam: Scania R
Pracuję w firmie: u brata a brat ...
Uprawnienia: B , C, C+E, ADR, CYSTERNY, KW,KK
Wysłany: 2014-03-05, 22:13   

Więc robisz wyciąg z kartoteki karnej na podstawie :
art.5c ust.1 punkt 4 ustawy z dnia 06.09.2001 ze zmianami o transporcie drogowym.

Karol_P88

Tym śmigam: Actros MP3
Wysłany: 2014-03-07, 18:40   

Jak nie jesteś karany za przestępstwa popełnione w transporcie np. jazdę po pijaku czy katastrofy to na luzie możesz pracować. Zresztą słyszałem że zaświadczenie wg prawa już nie jest potrzebne. Ja w żadnej firmie takowego nie dawałem a parę już przerobiłem.

lofican 

Wysłany: 2017-04-28, 20:15   

A jestem ciekawy jak wygląda sprawa z ludźmi, którzy nie płacą alimenty, czy te widnieją w rejestrze karnym i czy będzie to jakaś bariera przy podejmowaniu pracy?

DjMatias 
Na silosach...

Tym śmigam: DAF XF 105.460
Pracuję w firmie: AL TRANS - SCHMIDT POLSKA
Uprawnienia: B|BE|C|CE|D|DE|KW|KK|Wózki
Wysłany: 2017-05-13, 17:05   

Tak samo jak powyżej. To nie jest jakieś przestępstwo popełnione w transporcie drogowym

Argi

Wysłany: 2017-06-16, 21:50   

Kolego.
Dawniej, do 2013 roku, pracodawca wykonujący transport drogowy nie mógł zatrudniać kierowcy karanego (w skrócie) za:
- przestępstwo w ruchu drogowym,
- przeciwko mieniu,
- przeciwko wiarygodności dokumentów.
Pod groźbą utraty licencji.
Aktualnie, w/w zapis nie obowiązuje. Jeżeli pracodawca będzie wymagał od Ciebie zaświadczenia o niekaralności, to jest to jego widzimisię lub może być podwykonawcą podmiotu, który tak wymaga np. spedycje kurierskie.
Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony przez Argi 2017-06-16, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu