Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Co to CMRka, jak wygląda i wszelkie informacje jej dotyczące
Autor Wiadomość
borman 

Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 59
Wysłany: 2016-08-24, 19:56   

adrevir napisał/a:


Pole 27? :shock: Chyba mowisz o jakims niestandardowym wzorze cmr.
czy wzór CMR co podałem w załączniku to jest niestandartowy?
 
     
adrevir 

Uprawnienia: C+E, KW, ADR
Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 242
Skąd: WP
Wysłany: 2016-08-24, 21:31   

borman napisał/a:
adrevir napisał/a:


Pole 27? :shock: Chyba mowisz o jakims niestandardowym wzorze cmr.
czy wzór CMR co podałem w załączniku to jest niestandartowy?


No tak, wstawiles niemiecki wzor, tam faktycznie na dole pola kfz/anhanger sie wpisuje numery. W "naszych" ciut inaczej to wyglada.
 
     
czarny_janek 

Tym śmigam: Volvo fh12 420
Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2017-04-19, 17:17   

Skąd mam wiedziećjaką jest waga towaru? Będę jeździł na wannie także czy W ogole cmr'ka jest potrzebna?
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-04-19, 21:28   

cmr jest miedzynarodowym listem przewozowym. Jeśli będziesz jeździł po kraju to nie musisz go mieć. Wystarczy Ci WZ, kwit wagowy, faktura, paragon itp. Ale dla zabezpieczenia prawnego przewoźnika powinno wypełnić się list przewozowy.
 
     
czarny_janek 

Tym śmigam: Volvo fh12 420
Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2017-04-20, 05:32   

No dobrze, a skąd mam mieć informacje o wadze? Jak bardzo będę miał przerąbane jeśli dane nie będą się zgadzały np. Jeśli w cmr-ce będę miał wpisane 13ton a BAG mnie weźmie na wagę i się okaże że mam 15?
Ostatnio zmieniony przez czarny_janek 2017-04-20, 05:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LordTom83 

Pracuję w firmie: Miratrans
Uprawnienia: A, B, C, E, KK, ADR
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 316
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-04-20, 14:05   

myślę, że we wszystkich firmach, które będą Cię ładowały będą wagi. Nie wyobrażam sobie, że będą Cię ładowali na oko. Wyobraź sobie, że masz żwirownię. Klient zamówił sobie 20 ton piasku. Twoi pracownicy załadowali "na oko" piasek na naczepę. Kierowca zawozi towar do klienta i okazuje się, że towaru jest 23 tony. Masz straty ... 3 tony piasku. Drugi wariant, towaru jest tylko 17 ton. Klient poczuł się oszukany i nigdy więcej nie zamówi u Ciebie towaru. Wieści szybko się rozejdą i po roku zamkniesz firmę z powodu braku klientów.

Wagą całościową towaru bym się nie martwił, raczej problemem jest nacisk na osie :) Oczywiście mając wagę można poważyć naciski na osie, ale w przypadku przeładowania wątpię, żeby załadowca kwapił się do przesypania towaru na tył naczepy.
 
     
zenektonieten

Tym śmigam: MAN TGL 8.250
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 7
Wysłany: 2017-04-21, 12:09   

Niektóre firmy wspisują, delikatnie mówiąc, nieprawdę w CMRkach, np. wagę samego towaru a zapominają o opakowaniach i paletach :evil: ;
szczegóły dopiero są w "rozpisówce"
 
     
RufuS 
RufuS

Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-11-19, 13:45   CMR

Listy przewozowe CMR są szczególnie potrzebne w krajach Beneluksu (Belgia, Holandia, Luksemburg). Kolega z pracy rzadko woził CMR, mówił, że nie chce tracić czasu na wypełnianie jakiegoś kwitka papieru. Noi zaoszczędził tyle czasu, że jak w Belgii zatrzymała do policja do zwykłej kontroli to wracał do Polski z mandatem na wysokość 3000 EURO. Dostał taki mandat właśnie za brak wypełnionego i podpisanego listu przewozowego, a prawo to prawo. Od tego czasu zawsze jeździ z CMR i ja również dbam, żeby wszystko było wypełnione ok. Jeżeli nie wiecie jak prawidłowo wypełnić CMR to tutaj macie wzór: https://druczki.eu/category/druki-cmr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg