Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Od Zera Do Truckera
Autor Wiadomość
LemonTruck 

Wiek: 44
Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-04-11, 18:15   Od Zera Do Truckera

Witam!
Kilka miesięcy temu postanowiłem że będę rozpoczynał swoją karierę jako kierowca zawodowy, jako że mam jeszcze 20 lat a 21 kończę 3 lipca tego roku to miałem sporo czasu aby się przygotować, obdzwonić wszystkie szkoły w mojej okolicy rozejrzeć się za firmami, płacą itp, itd.
W lutym załatwiłem dofinansowanie z UP na KW-P którą będę rozpoczynał pod koniec maja, jeśli uda mi się jeszcze ugrać tą całą sytuacje to spróbuje zrobić z UP, C+E wraz z KW-P. Kategorie C robię z własnego budżetu, będę próbował zrobić cały kurs na C w kwocie 2000-ach złotych i gdyby wszystko wypaliło z urzędu to bym od razu dorobił pełne ADR podstawowe i specjalistyczne. Wczoraj zdałem egzamin teoretyczny wewnętrzny w swojej szkole, obecnie muszę czekać na dalsze egzaminy do 3 czerwca ponieważ wtedy zostanę dopuszczony wiekowo do egzaminów, teraz mam trochę czasu by się skupić na jeździe i teorii. Osiem miesięcy temu zdałem prawko na B+E po wyjeżdżonych czterech godzinach, a teraz w swojej szkole na Kat C, chcę wykupić 20-cia godzin za 1500 zł uważam że to będzie wystarczająco godzin aby dobrze się przygotować do egzaminu praktycznego, natomiast jeśli by się udało dostać dofinansowanie z UP to na C+E poświęcić więcej czasu na i złapać lepszego drygu do jazdy. Dodam że mam już kilku pracodawców na oku którzy mnie zatrudnią i podpiszą deklaracje do UP. Ogólnie pracuje na stacji paliw, poznałem kilku kierowców którzy powiedzieli że jak coś nie wyjdzie to że pomogą nakierować, skierować w dobrą firmę. :)
 
     
Damian1996 


Uprawnienia: B,C,C+E,KW,KK
Wiek: 28
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 38
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2017-04-11, 20:46   

Siema!
Czytając post kolegi wyżej stwierdziłem że,opiszę swoją historię.Moja historia zaczęła się w 2014 świeżo po zdanym prawku kat B.Zawód wybrany w szkole średnio mi się podobał więc zacząłem szukać czegoś innego,pamiętam jak dziś wpisałem na Youtube "Praca kierowcy ciężarówki" wyskoczyły filmiki KDtrucka i tak się zaczęło.Oglądałem wszystkie kanały o tej tematyce,przeglądnąłem masę stron i stwierdziłem że do 21 roku życia muszę uzbierać na to pieniądze.W 2016 roku skończyłem technikum,niedługo po tym znalazłem pracę w swoim zawodzie,praca była w delegacji ale za przyzwoite pieniądze i na dobrych warunkach.Jednak cały czas w myślach miałem że muszę zrobić prawko i spróbować swoich sił w tym zawodzie.Tydzień przed ukończeniem 21 lat zwolniłem się z pracy,zaraz po urodzinach zrobiłem badania i zapisałem się na C+E i KW.Obecnie będę ustalał egzaminy,zobaczymy jak to będzie póki co przechodzą mi przez głowę czarne myśli i momentami zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :-/ Pozdrawiam wszystkich!
 
     
huberto_88 

Tym śmigam: Magnumka
Pracuję w firmie: krzak
Uprawnienia: A, B+E, C+E, D+E, KW, KK, widlaki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 109
Skąd: Maciejowice
Wysłany: 2017-04-12, 22:17   

Damian1996, racze źle zrobiłeś i myślę, że będziesz tego żałował ale nie nastawiaj się negatywnie tylko idź za ciosem. To że rzuciłeś pracę jedną i zaczniesz jeździć nie oznacza, że już jesteś na coś skazany. W tym wieku świat stoi otworem i po prostu będziesz miał nowe doświadczenia.
 
     
LemonTruck 

Wiek: 44
Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-04-13, 14:49   

Też mam małe obawy ale nie przed pracą tylko przed tym całym zamieszaniem z UP szkoleniami i egzaminami :/ Mam jednego pracodawcę na oku u którego chciałbym pracować na wywrotce, piasek i inne sypkie rzeczy bym rozwoził. Pracował ktoś przy materiałach i zechcę podzielić się informacjami ? :/
 
     
MrPerfect1986 


Uprawnienia: B|C|D|B+E|C+E|D+E|KW|KK|Wózki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-13, 19:45   

Damian widać że jesteś bardzo zmotywowany do pracy a nawet bym powiedział driver z powołania. Dasz sobie radę i nie będziesz żałował. Pamiętaj każdy w życiu musi odnaleźć swoją drogę zawodową.
"ZNAJDŹ PRACĘ KTÓRĄ KOCHASZ A NIE PRZEPRACUJESZ ANI JEDNEGO DNIA"

[ Dodano: 2017-04-13, 20:48 ]
Lemontruck najpierw zrób uprawnienia a potem pytaj.
 
     
Showtits 
Mrówa


Tym śmigam: Scania R420 2013r
Uprawnienia: B,BE,C,CE.HDS,KK,KW
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 176
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-14, 07:34   

Ja też odkąd pamiętam zawsze chciałem prowadzić dużego.
Starałem się jak mogłem aby to wszystko pozdawać i się udało,choć ze względów finansowych zdobycie kat E/C po zdanym C trochę trwała ale za to teraz jestem szoferem w 100% :-)
Jak kiedyś jazda busem sprawiała mi ogromny FUN,to teraz jak mam wsiąść za stery małego bo np nie ma roboty na dziś ,albo jestem na bazie przed weekendem to mnie szlak trafia.
 
     
czarny_janek 

Tym śmigam: Volvo fh12 420
Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2017-04-14, 21:01   

A ja całkowicie zmieniam branże. Obecnie tyran na budowie jak dziki dzik, ale już mam prawko, C, C+e, kw, tylko na kartę kierowcy czekam... Robotę mam już nagrana, ale trochę się boję... Cykam jak cholera szczerze mówiąc. Też tak mieliście zanim zaczęliście?
 
     
LevusPL 

Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Szczecinek/Bydgoszcz
Wysłany: 2017-04-15, 14:11   

ja powiem że cały czas cykam i nie mogę się przemóc jakoś żeby zmienić pracę na kierowcę. Wszystkie papiery mam. Ale jedyne co mnie odstrasza to stawka netto którą oferują firmy biorące na "przyuczenie" i to, że jako świeżak nie ma się wielkiej wiedzy jak będzie się rozliczanym. Bo to nie problem pójść na minimalną na przyuczenie ale jeśli po 3 tygodniach jazdy mam dostać 2-3tys to raczej śmiech na sali. Więc jak tu znaleźć pracę dobrze płatną i jednocześnie taką, która przeszkoli? czarny_janek Ty męczysz się fizycznie a ja męczę się siedząc w biurze... śmieszna sytuacja :->
 
     
MŁODY1982

Uprawnienia: c+e
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 40
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2017-04-15, 22:29   

Jeszcze zatęsknicie za praca w 8 godzinach z życiem prywatnym, ciekawe kto wam zapłaci za te wszystkie godziny pracy, na razie pięknie wam to wygląda jak to pisał Mickiewicz młodość górna i durna, polskie super firmy z oferta najniższej krajowej + km/frachtu już na was czekają i zacierają raczki na młody narybek :)
 
     
MrPerfect1986 


Uprawnienia: B|C|D|B+E|C+E|D+E|KW|KK|Wózki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-16, 08:37   

Młody982 To skoro tak źle to czemu nie pójdziesz lub nie wrócisz na budowę, magazyn lub produkcję albo gdzie tam wcześniej pracowałeś?
 
     
czarny_janek 

Tym śmigam: Volvo fh12 420
Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2017-04-16, 10:06   

A ja po pierwsze spokojnych i zdrowych świat życzę życzę po drugie to sobie myślę ze skoro każdy kiedyś zaczynał i dalej jest tzn.pracuje w transporcie to znaczy ze nie jest jednak aż tak źle. Każda praca ma swoje plusy i minusy
 
     
Showtits 
Mrówa


Tym śmigam: Scania R420 2013r
Uprawnienia: B,BE,C,CE.HDS,KK,KW
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 176
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-16, 11:23   

MŁODY1982 napisał/a:
Jeszcze zatęsknicie za praca w 8 godzinach z życiem prywatnym, ciekawe kto wam zapłaci za te wszystkie godziny pracy, na razie pięknie wam to wygląda jak to pisał Mickiewicz młodość górna i durna, polskie super firmy z oferta najniższej krajowej + km/frachtu już na was czekają i zacierają raczki na młody narybek :)

Ja w poprzedniej pracy miałem max 9 h pracy i za tym tęsknie bo w obecnej średnio 10 ale nie żałuję decyzji o zmianie pracodawcy :-)
 
     
LevusPL 

Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Szczecinek/Bydgoszcz
Wysłany: 2017-04-16, 19:30   

Najbardziej irytują mnie wypowiedzi osób, które pracują w tym fachu i nowych którzy chcą się spróbować w tej profesji odstraszają. A jednak jeździsz jeden z drugim! To pochwal się gdzie zaczynałeś, jak było ciężko i dla czego dalej jeździsz skoro tak źle? W jakiej firmie teraz pracujesz że jest Ci źle, czemu nikt nie można powiedzieć: słuchajcie "tu i tu" jest dobrze, pensja ok, szanują czasy i kasa się zgadza - próbujcie.
Wszystkie firmy są do dupy ale w tych super tam gdzie pracujecie to nie podacie informacji - jakby się bali że ktoś zabierze miejsce innemu. Żenada. Skoro jest źle to się przekwalifikuj na spawacza albo CNC też dobrze płatna praca i praca 8-12h. Gorzej jest tylko na Etransport - tam pozytywnych opinii o pracodawcach i pracy jako kierowca to ze świeczką szukać.
 
     
czarny_janek 

Tym śmigam: Volvo fh12 420
Uprawnienia: B, C, C+E
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 2017-04-17, 06:03   

No i na etransport siedzą sami starzy wyjadacze co nie umieją normalnie odpowiadać...
 
     
emesej 

Uprawnienia: B,C,C+E
Wiek: 29
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 14
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-04-17, 18:16   

Miałem okazję jeździć z szoferem, który pracuje w zawodzie od 10 lat. Takie same gadki - pracujesz 24h na dobę, przelicz sobie na godziny itd itd. Dużo jest takich osób, co wybrało ten zawód ze względu na pieniążki i ten kierowca mówił tak samo :) Robi to " za karę ", ale już zmienił branżę :)

Sam też mam kwity i w ciągu tygodnia mam startować z nowym szefem :)
Pozdro!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg