Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Z solówki na naczepy?
Autor Wiadomość
erni133 

Wiek: 28
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-04-06, 18:36   Z solówki na naczepy?

Hejka, mam 20 lat, prawko C plus CE od roku ponad już. Jezdziłem do tej pory tylko smieciarką, solówką i solówką z przyczepą z osią skrętną (ale rzadko). No i odszedłem z tamtej firmy zajmującej sie głównie odpadami, i szukam nowej pracy.

Dostałem szanse na ciągnik z naczepą, jednak troche sie boję, bo nigdy nie jechałem z naczepą. I tu pytania

1. Na co najbardziej uważać jeżdżąc z naczepą? Chodzi mi o róznice, jakies punkty itp

2. Zabezpieczanie ładunków, jest to gdzies w miare prosto wytłumaczone? Pasy itp, to wszystko, nie wiem jakbym miał to wszystko zabezpieczyć... Są jakies podstawowe reguły? :roll:
 
     
yogi 

Tym śmigam: Wsiekłymi Furaczami ;)
Pracuję w firmie: To tu to tam :)
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 66
Skąd: Nie wiem ;)
Wysłany: 2016-04-07, 11:31   

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, trzeba uważać na wszystko inny gabaryt ale przede wszystkim to planuj trasę jak najdokładniej ( o ile to możliwe) abyś się nie wciskał tam skąd nie będziesz umiał wyjechać.

A o ładunkach i ich zabezpieczeniach poczytaj tutaj
http://mlodytrucker.com/forum/viewforum.php?f=47
 
     
Krzycho 

Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 47
Wysłany: 2016-04-09, 13:45   

Naczepy nie ma się co bać kolego,po prostu uważaj na jej gabaryt,na to jak zachodzi na zakrętach,co byś nie zdjął jakiegoś znaku,sygnalizatora,czy Bóg wie czego jeszcze :) Pojeździsz trochę i będzie to dla Ciebie tak oczywiste jak jazda rowerem.

Co do zabezpieczenia ładunków to temat rzeka. Ja już trochę latam i sam niekiedy mam problem,zwłaszcza gdy pojawia się ładunek na firance którego spiąć pasami się nie da,tzn nie da się bez zniszczenia towaru (kosmetyki,napoje,delikatne kartony itp)więc w praktyce większość nie spina. Sam tego bardzo nie lubię bo trzeba potem z tym jechać jak jakiem,a i tak się może coś na dziurze wyłożyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg