Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
90% kierowców to kompletni durnie.
Autor Wiadomość
Diabolique 


Tym śmigam: Volvo FH16 Honda / Accord V 2.0i
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Blok Wschodni
Wysłany: 2015-12-20, 23:04   

amen.
 
     
mrc 
Kierownik - Dyrygent


Tym śmigam: Kia Ceed II
Pracuję w firmie: Dziad Trans Sp. z o.o.
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 311
Skąd: ten mandat?
Wysłany: 2015-12-21, 13:31   

Co ma piernik do wiatraka... Równie dobrze możesz spać w noclegowni i żebrać pod Lidlem na bułkę i śmiać się jako to jest się zaradnym bo nie wydaje się na mieszkanie i jedzenie :lol:

Każdego sytuacja jest inna, jak bym miał raz jeszcze powtórzyć ten krok zrobił bym dokładnie to samo, jedyne czego bym unikał to kredytu na robienie uprawnień, innymi słowy zapieprzał bym do UP. A na wakacje czy narty w zimie jeszcze pieniądze mam więc nie trafiłeś z porównaniem ;)

Co do samochodu mam służbowego ceeda i nie muszę się martwić o felgi, naprawy czy paliwo ;-)

Uprawnienia robiłem typowo na przyszłość bo panuję jeździć w UK i to tyle w temacie :-D

Nie odbieraj tego jako zazdrość bo dobrze, że ci się udało tak załatwić ten temat.
Luzuj wory mikołaja i za zaoszczędzone pieniądze leć na urlop.

Eot ;-)
 
     
MrPerfect1986 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-12-21, 17:31   

Mrc czyli rozumiem że gdyby Ci się trafiły kursy na prawo jazdy to bys nie skorzystał i byś wolał wycelować ze swojej kieszenie? Dobrze rozumiem?
 
     
Damian1996 


Wiek: 28
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 38
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2015-12-21, 18:16   

Trzeba skrobać Urząd Pracy jak się da. Oni nic nie robią bynajmniej w Moim powiecie. :-P
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2015-12-21, 21:26   

Panowie nie ma się co spinać. Ja robiłem za swoje, ale dlatego że nie było możliwości żeby dostać z UP (na ten zawód nie mieli hajsu) i musiałem pracować i sobie odkładać. Kto tak robił wie ile to kosztuje wyrzeczeń i czasu. Natomiast jeśli miałbym możliwość zrobić to z UP to pewnie że bym robił. Kto ma, niech robi. Trzeba państwo doić z kasy, oni mało z naszych podatków mają :?: Za nasze siedzą, nic nie robią a pensję jakie mają :?: Więc jeśli idzie coś "wyrwać" od państwa to trzeba to robić, rękami i nogami. Nawet jak jest kasa, ale coś można dostać z UP to trzeba to robić, takie moje zdanie.
 
     
mrc 
Kierownik - Dyrygent


Tym śmigam: Kia Ceed II
Pracuję w firmie: Dziad Trans Sp. z o.o.
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 311
Skąd: ten mandat?
Wysłany: 2015-12-23, 12:55   

MrPerfect1986 napisał/a:
Mrc czyli rozumiem że gdyby Ci się trafiły kursy na prawo jazdy to bys nie skorzystał i byś wolał wycelować ze swojej kieszenie? Dobrze rozumiem?


Nie, skorzystał bym z urzędu pracy jak cała reszta.
Jedyna różnica jest taka, że nie zwolnił bym się z firmy gdzie w miarę dobrze mi się pracuje aby zarejestrować się w urzędzie pracy i korzystać z tego programu dofinansowującego.

Oczywiście jak ktoś ma opcje robić za free to niech robi, my jesteśmy okradani przez ten chory kraj na każdym kroku to czemu nie korzystać z tego.

Zirytował mnie tylko komentarz typu "Postaw się a zastaw się" i głupie aluzje do samochodów.
Jak ktoś zrobił z urzędu to niech się cieszy i tyle, że dostał za friko papiery i nie musi szydzić z osób które zapłaciły z własnej kieszeni pod postacią swojej zaradności. Tyle

[ Dodano: 2015-12-23, 12:59 ]
Sprawa jest taka, że do świadczeń z UP mają prawo bezrobotni a nie każdy chce iść specjalnie na bezrobocie czy pracować na czarno.

Co mi po tym jak UP zrobi mi prawo jazdy za 7500? Mam iść na czarno pracować? Dostane grosze z zasiłku? W moim przypadku na jedno i to samo wyjdzie. Nie pracuję fizyczne, nie ma możliwości pracy bez umowy dla zatrudnienia w UP.

Tak dla jasności umysłu :)
 
     
MrPerfect1986 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-12-23, 19:36   

Mrc Widzisz są różne formy i źródła finansowania takich kursów nie tylko dla osób bezrobotnych i z Urzędu Pracy i nie trzeba z pracy się wyrejestrowywać. No dobrze ale jeżeli mówimy tu o urzędzie pracy to fajnie dogadać się z szefem żeby zwolnić sie na jakiś czas żeby można było kursy porobić za free i jednocześnie pracować sporo kasy w kieszeni ale wiadomo w różnych firmach każdy z nas pracuje i nie zawsze jest taka możliwość.
 
     
toms_tm 

Pracuję w firmie: Ulubionej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 47
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-12-29, 12:30   

Jednym z kryteriów rozpoznania debila jest wymiana filmów. Np.:
Mam naprawdę wartościowy serial czy film ale z napisami zamiast lektora i "mój bohater" (czyt. debil) odpowiada: uuuu jak z napisami to nawet mi nie zgrywaj.
Zawsze wtedy wzdycham i już nic nie mówię. A dla pewności, żeby mnie nie nachodził mówię, że idę dokończyć książkę :)
 
     
DjMatias 
Na silosach...


Tym śmigam: DAF XF 105.460
Pracuję w firmie: AL TRANS - SCHMIDT POLSKA
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 179
Skąd: Kutno
Wysłany: 2015-12-29, 19:50   

to jest najlepsze :) i jeszcze chcą najnowsze filmy z lektorem najlepiej Knapika :)
 
     
cris93 
młody

Wiek: 30
Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 14
Skąd: Mordy
Wysłany: 2015-12-30, 03:00   

zaradność życiowa, iść do urzędu i robić kurs....a jak będziesz chciał mieć dziecko to zadzwonisz po kolege aby zrobił za Ciebie, bo tak to tyle sił zaoszczędzisz.. ? ja jakoś mając 19 lat i sam znalazłem prace, gdzie w moim regionie nie łatwo, po drodze kupiłem motocykl, później samochód aby mieć czym dojeżdżać na kurs, po prawie roku odłożyłem sobie na kurs który już prawie kończe. Moglem to rozegrać inaczej, ale tak przynajmniej nikt mi nie będzie wypominał, że zrobiłem to dzięki czyjejś pomocy i nie mam żadnych zobowiązań :) a obecna prace też lubie, jest bardzo związana z zabudowami naczep, nie raz przyjeżdzał na montaż "kierowca" co ma siustkie z psiodu ale rozpacza bo nie ma go w domu po 3 tygodnie. Dużo przyjeżdza chamow, zwykłych chamów ktorzy najpierw z Tobą gadają jak to fajnie robisz, a poźniej do biura leca i pierdolą (za przeproszeniem), że pracownicy sie ochrzaniali przy montażu (np. paleciary)...to są ku*** ludzie ? zwykłe chamstwo. ale są też i tacy którzy staną normalnie pogadają, a nawet i pomagają aby było szybciej...w świecie kierowców zawodowych są ludzie i ludziska...
 
     
Bauer 

Tym śmigam: DAF XF105.410
Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 102
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 2016-01-10, 17:25   

toms_tm napisał/a:
Jednym z kryteriów rozpoznania debila jest wymiana filmów. Np.:
Mam naprawdę wartościowy serial czy film ale z napisami zamiast lektora i "mój bohater" (czyt. debil) odpowiada: uuuu jak z napisami to nawet mi nie zgrywaj.
Zawsze wtedy wzdycham i już nic nie mówię. A dla pewności, żeby mnie nie nachodził mówię, że idę dokończyć książkę :)


Hm... Mój tata np. Nie chce filmów z napisami ponieważ, ma swoje lata i czasem nie nadąży czytać szybko wymawianych dialogów. Tak więc kiepska ocena czy ktoś jest debilem na podstawie filmów. ;) W końcu, każdy ma możliwość wyboru. Albo napisy albo lektor.
 
     
Casserole 

Tym śmigam: Renault midlum
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-01-13, 20:44   

Wiecie co? Pracowałem dwa lata w dobrze prosperującej firmie, nie odkładałem kasy ale miałem opłacany fundusz pracy, przyszły złe czasy, straciłem robotę, zarejestrowałem się w urzędzie pracy i załapałem się na kurs na kat C + kwalifikacja. 11.01 zdałem egzamin i czekam aż wydadzą mi prawo jazdy. Ludzie... Ogarnijcie się co piszecie. Jeżeli bym dobrze zarabiał, robota byłaby cały czas to też bym zrobił uprawnienia za swoje pieniądze. Wystąpiła taka sytuacja to skorzystałem i mam. Co komu do tego czy płaciłem za to czy nie?
Zebrali grupę osób. Kurs rozpoczął się 2.11.2015- koniec 30.11.2015 i tu wam coś powiem.
Chodziłem na każde zajęcia z kwalifikacji, klikałem testy na komputerze i już jestem po zdanym prawie jazdy. Ludzie, którzy ze mną rozpoczynali kurs jeszcze nie są zapisani na teorie, a była osoba, która musiała zwrócić pieniądze za kurs bo nie chodziła i miała w dupie.
Nie powinno was interesować to skąd kto wziął pieniądze na kursy i badania. Po to jest urząd pracy aby finansował to dla ludzi bezrobotnych, a nie dla tych, którzy zwalniają się na kilka ms-cy by robić kurs i pracować w tej samej firmie tyle, że na czarno. Pozdrawiam internetowi spinacze. Zamiast siedzieć w ciężarówce na parkingu to weź rower i pojeździj trochę to nie będziesz miał brzuszka i będziesz się czuł zdrowszy :)
 
     
Waclek 
Siwozęby


Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-18, 12:32   

Cass dobrze gadasz. Nikogo nie powinno obchodzić skąd uczyłeś się jeździć tylko w jakim stopniu się nauczyłeś. Podobno w naszym kraju zdawalność kat B na przykład wynosi raptem 39% bo WORDY żyją z egzaminowanych a i tak współczynnik wypadków mamy jeden z największych w całej unii... o czym to świadczy? :P
 
     
toms_tm 

Pracuję w firmie: Ulubionej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 47
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-01-18, 22:40   

Do Bauer, i sądzisz że nie biorę tego pod uwagę?
To tak, jak ja bym był debilem.....
I ja się nie obrażę i Ty się nie obrażaj.
Chyba niewłaściwy kontekst wyciągnąłeś z mojego posta.
Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg