Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Przetwornice
Autor Wiadomość
emild 

Tym śmigam: Marysia
Uprawnienia: B,C+E,KW,KK,ADR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 97
Skąd: Chełm
Wysłany: 2015-07-14, 17:02   

mam problem z przetwornicami volta ips 500 plus-350w/500 na 24v. Używam ich jedynie do laptopa (bez baterii) + głośniki oraz do ładowania telefonu. Podpinam pod gniazdko zapalniczki, które jest 24v.
Padły mi już dwie sztuki w pół roku. Pierwsza naprawiono mi na gwarancji. Zobaczymy co teraz będzie z drugą.
Ta przetwornica jest chyba wyjątkowo wrażliwa na np - odpalanie auta w momencie, gdy jest podłączona. Chyba w ten sposób padła pierwsza. Przy drugiej absolutnie pilnowałem się a mimo to także padła. O dziwo bezpiecznik we wtyczce i ten za zewnatrz tylnej ścianki przetwornicy jest ok. Jednak przetwornica się nie włącza-zapala się jednak dioda we wtyczce.

Teraz zastanawiam się jednak nad przetwornicą na 12v. W scaniach, którymi jeżdżę, mam także gniazdko 12v. I nie mam pojęcia jakiego producenta wybrać.
 
     
Diabolique 


Tym śmigam: Volvo FH16 Honda / Accord V 2.0i
Uprawnienia: CE,KW,KK,II WJO.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Blok Wschodni
Wysłany: 2015-08-14, 23:58   

czy ktoś dysponuje konkretnymi linkami do przetwornicy, którą warto kupić?
wiadomo, że Watty z naklejki, a sprawność przetwornicy to różne wartości.
 
     
lbhrbm9

Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-09-11, 19:54   

Witam.

Co truckerzy sadzą o następującym pomyśle. Zamiast kuchenki gazowej zasilanej kartuszami (ewentualnie z butli zewnętrznej) kuchenka elektryczna jednopalnikowa 1000W zasilana z przetwornicy o mocy ciągłej również 1000W.

Argumenty:
- kuchenka pobierze z przetwornicy pełną moc tylko wtedy gdy jest odkręcona na maxa
- przetwornice tej mocy są dość drogie (>500zł) więc nie chciał bym kupować jeszcze mocniejszej
- kuchenka elektryczna kosztuje w przybliżeniu tyle co gazowa na kartusze
- na początku trzeba zainwestować więcej kasy ale na tym się skończy bo odpada dokupywanie gazu
- przetwornica przyda się również do innych zastosowań oczywiście nie podczas korzystania z kuchenki
- droższe przetwornice maja zazwyczaj kable do podłączenia bezpośrednio do akumulatora a ten jest pod podłogą (zamierzam korzystać w busie)
- korzystanie z kuchenki to kilka, kilkanaście minut wiec nie powinno rozładować sprawnego akumulatora
- odpada problem obecności butli w kabinie, wjazdu na lotnisko, nieszczelności instalacji gazowej (głównie niemieckie kontrole)

A może korzysta ktoś z takiego rozwiązania?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg