Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
jazda drogami niepublicznymi (polniakami)
Autor Wiadomość
rolmik 


Tym śmigam: VAG
Uprawnienia: B C T E/C E/B KW KK
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 113
Wysłany: 2013-08-04, 21:57   jazda drogami niepublicznymi (polniakami)

witam
panowie zaciekawiło mnie to iż w niektórych tacho cyfrowych jest opcja out czyli coś takiego jak jazda po naszych polskich polniakach zamkniętych drogach zakładowych
otóż mam takie sytuacje jadę 30min normalną droga publiczna potem wjeżdzam na polniak i jadę z v max 30 ( tzn widać zdecydowane zwolnienie) i jadę tak 2km ok 5-10 min potem z powrotem 5-10 min i znowu wjeżdżam na normalne drogi publiczne czy ten czas wlicza mi się do jazdy czy można opisać to jakoś żeby się nie wliczało?
 
     
Almahid 

Uprawnienia: B,C+E,KW,ADR+Cysterny
Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 21
Wysłany: 2013-08-09, 15:31   

Miałem ostatnio wykład z Inspektorem Transportu i padło podobne pytanie(kolega pytał się właśnie o drogi polne/kopalnie/drogi zakładowe). Inspektor powiedział, że absolutnie wlicza nam się to do czasu jazdy-czyli nie możemy sobie włączyć go gdy zjeżdżamy na drogę polną.
Chyba, że:
-Cały przejazd(od momentu ruszenia) odbywa się na drodze niepublicznej/placu firmy itp. oraz mamy specjalne zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, że auto nie poruszało się po drogach publicznych.
-funkcji out można użyć także podczas odpoczynku/przerwy po spełnieniu kilku warunków:
*karta z tacho zostaje wyjęta w momencie rozpoczęcia odpoczynku/pauzy-tylko i wyłącznie w przypadku rozpoczęcia na terenie zakładu, my kręcimy sobie pauzę, do samochodu wsiada obsługa firmy(np. podjeżdża pod rampę naszym autem potem je odstawia, oczywiście wypełnia wszystkie dane podczas włączania funkcji out), o dziwo nie musi nawet mieć prawa jazdy, a my w ten sposób nie przerywamy pauzy/odpoczynku-nawet przydatne info, z tym, że mało jaka firma ma taką osobę oraz ma zagwarantowane dla nas inne miejsce odpoczynku niż kabina. Należy pamiętać także, żeby wykonać wydruk i opisać dlaczego karta została wyjęta np. "Samochód będzie prowadzony przez obsługę firmy z użyciem funkcji "out""(taki przykład podanyc przez Inspektora.

Tyle zapamiętałem/zapisałem/zrozumiałem. Przekazuję to co wiem od inspektora(z Lublina).

[ Dodano: 2013-08-09, 16:39 ]
Nie wiem też czy jest to do końca tak jak napisałem(chociaż mam nadzieję, że Inspektor mówił prawdę:P). Więc jeżeli ktoś ma jakąś szerszą wiedzę na ten temat to proszę mnie poprawić i rozwiać nasze wątpliwości.
 
     
jaziutek

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 66
Wysłany: 2014-12-17, 18:26   

Witam
Na wstępie z racji iż jestem tu nowy chciałem wszystkich pozdrowić, co niniejszym czynię.
Almahid napisał/a:

*karta z tacho zostaje wyjęta w momencie rozpoczęcia odpoczynku/pauzy-tylko i wyłącznie w przypadku rozpoczęcia na terenie zakładu, my kręcimy sobie pauzę, do samochodu wsiada obsługa firmy....... a my w ten sposób nie przerywamy pauzy/odpoczynku-nawet przydatne info,........ Należy pamiętać także, żeby wykonać wydruk i opisać dlaczego karta została wyjęta np. "Samochód będzie prowadzony przez obsługę firmy z użyciem funkcji "out""(taki przykład podanyc przez Inspektora.


Ja osobiście nie zgodziłbym się z radami inspektora.
Powiedzmy po 10 dniach jak ja udowodnię inspektorowi (a co gorsza czy on uwierzy) że było tak jak opisałeś , a nie powiedzmy. Wyjąłem kartę na rozładunku / załadunku kręciłem pauzę i podjeżdżałem sobie pod rampy.?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg