Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Polsce.Czy pracodawcy wreszcie przejżą na oczy?
Autor Wiadomość
xXKrystianXx 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 35
Wysłany: 2013-01-08, 22:50   Praca w Polsce.Czy pracodawcy wreszcie przejżą na oczy?

Witam.

Moje bezowocne poszukiwania pracy już dają się we znaki.Możliwe jest to ,że niestety na południu Polski ciężko się żyje,nie sugeruje tutaj że w innych częściach naszego kraju żyje się lepiej.Wszędzie są plusy i minusy.
Rozglądam się "nadal" za pracą kierowcy i zaczyna mnie to powoli dobijać.Należę niestety do osób,który się podejmą wszystkiego,ale jak się chwycę jednego to tak musi być i koniec.Jak się chce w przyszłości zasiąść za kierownicą ciężarówki to trzeba szukać pracy za kierownicą,a nie za przeproszeniem "dymać" za tokami po budowie.Szukam i szukam nadal nic.Rozmowy telefoniczne kończą się zawsze słowami jakże obiecującymi :"w najbliższym czasie się do Pana odezwę,bardzo dziękuję za telefon".Najlepiej,żebym był emerytem i żeby pracodawca nie musiał mi ubezpieczenia opłacać,oraz żebym prawo jazdy miał od 50 lat i doświadczenie na promie kosmicznym,oraz kursy jak pracować,żeby się " nie zaorać". Kurierów także potrzebują, o tak własna działalność lub chęć jej założenia lub mieć własny samochód.Cóż takie są realia,kiedy to się zmieni? NIGDY
Otwarcie takiej własnej działalności wiąże się z kosztami,na czym to ogólnie polega? Zakładam działalność,jeżdżę dla nich,czy oni mi dają samochód i zarabiam na siebie,odprowadzając im pewną kwotę? Czy oni załatwiają mi zlecenie i zgarniają kasę za jego wykonanie?


Pozdrawiam!!
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-01-08, 23:19   

Krystian, troszkę więcej wiary w siebie i w to, że znajdziesz jeszcze pracę, o której marzysz.
Powiem, że jak czytam Twój post, mam wrażenie, że chyba troszkę przesadzasz. Jesteś młody i wszystko przed Tobą, nie możesz się tak szybko zniechęcać. Jak ktoś tu kiedyś powiedział "od razu Krakowa nie zbudowali"...
Więcej determinacji, samozaparcia i zobaczysz, że wszystko wyjdzie tak, jak sobie zakładasz;)

xXKrystianXx napisał/a:
Otwarcie takiej własnej działalności wiąże się z kosztami,na czym to ogólnie polega? Zakładam działalność,jeżdżę dla nich,czy oni mi dają samochód i zarabiam na siebie,odprowadzając im pewną kwotę? Czy oni załatwiają mi zlecenie i zgarniają kasę za jego wykonanie?

To zależy od firmy, ale skoro działasz pod swoją działalnością to najczęściej ze swoim autem. Po prostu jest to tak, jakbyś był pracownikiem tylko na innych zasadach.
Im jest na rękę ponieważ wtedy jesteś dla nich kosztem i wynagrodzenie dla Ciebie właśnie w nie sobie wrzucają (w koszty).
Ty dostajesz za to oczywiście większe pieniądze, ale i Twoje koszty również rosną.
Począwszy od zusu, podatku, skończywszy na wydatkach związanych z utrzymaniem auta, amortyzacja, paliwo itp.
To ostatnie jest dla nich również dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozbywają się problemów związanych z utrzymaniem aut, to leży już na Twoich barkach.
To tak w skrócie właśnie wygląda.
 
     
Gesio 

Uprawnienia: B,C,CE
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 49
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2013-01-09, 10:03   

Znajomy ma właśnie swoją działalność,swój ciągnik a naczepe wynajmuje. Jeszcze z nim osobiście nie gadałem, wiem tylko że finansowo wychodzi niewiele więcej jakby robił normalnie w firmie.

Jeśli nie masz doświadczenie to wiadomo będzie ciężko, szczególnie w tym chorym kraju i to sie nie zmieni,masz racje. Trzeba być cierpliwym i szukać dalej. Masz Bielsko,co prawda troche dalej ale tam poszukaj jak jeszcze tam nie byłeś. I co najważniejsze najlepiej odwiedzać firmy osobiście w sprawie pracy, już gdzieś o tym tu było pisane
 
 
     
xXKrystianXx 

Wiek: 31
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 35
Wysłany: 2013-01-09, 10:43   

U mnie załatwianie pracy wychodzi tak... Yyy...tu się jeździło,tam się jeździło :/ Szukam po bielsku,w okolicach.Problem leży też w tym,że nie mam własnego samochodu i gdyby trzeba było jechać na 2.00 w nocy oczywiście,to jedynie założyć buciki i wyruszyć w trasę 10km i porobić 4h i do domku :).Zdolny do tego jestem,przejść tyle,zawsze będę miał w papierach doświadczenie i później można startować do lepszych firm.

Szerokości!!
 
     
asti 

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: 2013-01-11, 18:57   

faktycznie bez auta teraz trudno. nierzadko ludzie pracuja nawet dojeżdżając 100km
 
     
MateushNH 
DAF it's my life

Tym śmigam: DAF XF 106 EURO 6
Pracuję w firmie: Mączka lOGISTIC
Uprawnienia: B,C,E
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 59
Skąd: Biórków Wielki
Wysłany: 2013-01-24, 17:48   

xXKrystianXx napisał/a:
U mnie załatwianie pracy wychodzi tak... Yyy...tu się jeździło,tam się jeździło :/ Szukam po bielsku,w okolicach.Problem leży też w tym,że nie mam własnego samochodu i gdyby trzeba było jechać na 2.00 w nocy oczywiście,to jedynie założyć buciki i wyruszyć w trasę 10km i porobić 4h i do domku :).Zdolny do tego jestem,przejść tyle,zawsze będę miał w papierach doświadczenie i później można startować do lepszych firm.

Szerokości!!



Szanowny kolego nie załamuj się niczym nie wszyscy się kierowcami urodzili z kierownicą w ręku i kartą w gębie. U mnie to wyglądało tak że szukałem roboty na C+E bez doświadczenia ponad miesiąc czasu. Powiem szczerze zawsze mówiłem prawdę że nie mam doświadczenia ale że można mnie sprawdzić i jeżeli się spodobam to będę u kogoś pracował. I tak się o to stało znalazłem ogłoszenie w internecie że szukają kierowcy na chłodnie. Pojechałem porozmawiałem i że nie mam doświadczenia ale bardzo chcę pracować że dam sobie rady bez problemu. I udało się trafiłem na taką osobę że wszystko mi wytłumaczył i się dało radę. I sam stwierdził że się nadaję. Obecnie pracuję tam od sierpnia i do tej pory.
 
     
Pinocar 


Tym śmigam: Scania G420 2010, Mercedes MP4 2013
Pracuję w firmie: Fresh Cargo
Uprawnienia: B,C,B+E,C+E
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2013-02-12, 21:52   

tak Mateusz zgadza sie można w ten sposób jak opisałeś ale pracodawca musi wyrazić chęć takiej możliwości i wtedy jak wszystko wypadnie pomyślnie to jest robota. Sam za około pół roku bede poszukiwał roboty bo jestem w trakcie szkolenia i łatwienia kwitów do zawodu
 
 
     
Sajen
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-07, 13:41   

ja już szukam 5 miesięcy pracy i każdy oczekuje ode mnie minimum 5 letniego doświadczenia.Wybuliłem za uprawnienia 7.000 zł razem z kartami,ADR-y,psychotesty itd.I NIC!!!Dałem sobie spokój!I wam radze to samo! :mrgreen:
 
     
Nolan
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-07, 14:37   

Krystian... kup samochód. jakegoś cieniasa za 1000 pln albo miej. do pracy niestety trzeba dojechać. praca sama do ciebie nie przyjdzie. pomijam prace w warsztacie czy hurtowni części do samochodów które były w moim mieście, ale mieszkając w Lublinie (woj. lubelskie) swoją karierę kerowcy zacząlem w Polkowicach. 550 km w jedną stronę. A jak już w RiCo zdobyłem doświadczenie mogłem przenieść sie bliżej domu. Do Białej Podlaskiej. Samochód to podstawa. No i ja zawsze będę zdania, że zamiast jęczeć, płakać i marudzić, że ciężko, że źl pracodawcy... trzeba usiąść, zastanowić się i popatrzeć co robię nie tak, dlaczego nie ma dla mnie pracy. może coś muszę zmienić w CV, w sposobie szukania, w miejscach w tórych szukam, poszukać innego rodzaju pracy, może mam za duże wymagania... przejrzyj oferty które odrzuciłeś, przejrzyj oferty w których odrzucono twoją kandydaturę i zapytaj dlaczego. a jak już będziesz wiedział dlaczego to zastanów sie co możesz zmienić w swoich poszukiwaniach. Takie przyajmiej zawsze było moje podejście i to nie tylko do szukania pracy. Do wszystkiego. Jeśli gotuję zupę i coś z ną nie tak.. trzeba coś zmienić. dosypać soli abo coś. Robię strone w sieci... za długo się ładuje. trzeba coś zmienić, może mniej grafiki... jak idę ulicą i deszcz pada mi na głowę... to od tego, że zacznę narzekać na deszcz sytuacja się nie zmieni. Rozkładam parasol. Albo wchodze do baru ;)

Zdecydowaną większość rzeczy da się zrobić, załatwić, osiągnąć. Trzeba tylko chcieć, próbować a jak się nie udaje to zastanowić się dlaczego i jak zrobić to inaczej.

I ta działalność o której wspomniałeś to raczej nie jest własna firma przewozowa. Zakładasz firmę i świadczysz usługi jako kierowca. Koszty założenia takiej firmy są minimalne, firma zazwyczaj zajmie sie księgowością, dostaniesz więcej kasy niż zatrudniony na etacie a jak jesteś zmyślny to zapłacisz też mniej podatku (koszty). Tobie się to opłaci bo zarobisz więcej, firmie też się to opłaci, bo nie bedzie musiała płacić ci za urlp, chorobowe no i nie ma wobec ciebie żadnych zobowiązań. I to jest dla ciebie minusem. Mogą w każdej chwili powiedzieć ci, sorry, ale już cię nie potrzebujemy. No ale coś za coś.

Generalnie nie załamuj się i pamiętaj, że sam jesteś kowalem swojego losu. i powodzenia.
 
     
Marecky 

Uprawnienia: B,C,KW,C+E w trakcie:)
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-24, 21:48   

Witam,
I to że w obecnych czasach mamy kryzys (a bynajmniej tak mówią) powoduje,ze pracodawcy wymyślają i wykorzystują sytuację.I czasem aż krew zalewa za jakie pieniądze oferuja pracę...zacisnąć żęby,zamknąć bużkę i przetrwać. Bo przeciez wiara przenosi góry a uskrzydlają nas nasze marzenia :)
 
     
speed_cars 

Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 129
Skąd: Lębork
Wysłany: 2013-07-26, 20:34   

Dostałem propozycję od pracodawcy, żeby pojechać do Norwegii, za darmo miałbym robić, na dwa tygodnie w obsadzie dwuosobowej, bez żadnej umowy. Musiałem odmówić, jeżeli ktoś nie ma doświadczenie to nie znaczy żeby taka osoba miała być wykorzystywana, bez przesady. Człowiek jest w pracy żeby zarabiać a nie za darmo harować. Oni szukają kierowców z doświadczeniem na Norwegii, myśleli że jestem głupi i zgodzę się za darmo harować. Ciężko ma osoba bez doświadczenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg