Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
Co robić ? Jak przyjedziemy na załadunek/rozładunek
Autor Wiadomość
kryspin131 
Życie w trasie :D


Tym śmigam: Kurs w drodze
Pracuję w firmie: Obecnie BEZ
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E
Wiek: 33
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2013-06-25, 21:25   Co robić ? Jak przyjedziemy na załadunek/rozładunek

Witam bede ruszał za tydzień w trase niestety sam i pierwszy raz.I mam pytanie dostaje SMS z ladunkiem jade na miejsce i tu moje pytanie gdzie sie zgłosic z czym do kogo isc ?? I co mówić tego sie najbardziej boje z GÓRY dziękuje za RADY
 
     
Andrzej_88 

Uprawnienia: A,B,C,D,E, ADR + cysterny
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 705
Wysłany: 2013-06-26, 09:28   

Stajesz na parkingu na firmie gdzieś żeby wszystko było bezpiecznie. Zabierasz papiery i idziesz do biura. Tam będzie miła pani lub panowie i mówisz, że przywiozłeś to to i chcesz się rozładować. Sprawdzą Cię, powiedzą pod którą rampę podjechać lub gdzie stanąć i co rozpiąć. Odwagi kolego a świat będzie piękniejszy!
 
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2013-06-26, 09:37   

Czy miła to się okaże :mrgreen:

Zabierasz papierki i dobrze sobie spisać nr rejestracyjne ciągnika i naczepy. Swój dowód też możesz zabrać. I jak zarzucisz na siebie kamizelkę tą odblaskową co jest wymagana to też nie będzie źle. To tyle co widzę jak oglądam filmy KDtrucka czy innych ludzi z tej branży :)


Najgorzej pierwszy raz, potem będziesz już wiedział co i jak.


Powodzenia w pracy, szkoda że sam od razu lecisz, ale przynajmniej jest praca :)
 
     
Deen 

Tym śmigam: Volvo
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-11-02, 23:29   Parę uwag ogólnych

Trochę ogólnych uwag.
Przede wszystkim słuchać co mówi obsługa/magazynier. Czytac regulaminy które podsuwają do podpisu!
Po podjechaniu pod rampę zabezpiecz auto. Hamulec, kliny. Starzy kierowcy śmieją się z młodych, że używaja klinów ale to naprawdę się przydaje.
Już kombinowałem jak wciagnąć na rampę wózek wiszący na widłach i tylnych kołach...
Nie obsługiwać bez wyraźnego polecenia żadnych urządzeń spoza swojego auta (najlepiej unikać takich sytuacji).
Nie krecić się bez celu po magazynie. Czasem nie wolno nawet wejść na rampę. Zawsze zakładać kamizelkę odblaskową (nawet jak tego nikt nie wymaga), buty ze sztywnymi ochronnymi noskami też się przydadzą.
Jeżeli nie mogłeś wejść na rampę i sprawdzać rozładunku a obsługa sygnalizuje uszkodzenie towaru niczego nie podpisuj (protokół uszkodzenia itp) bo zwyczajnie za to zapłacisz a nie widziałeś czy to stało się w aucie czy upadło magazynierowi. :lol:
Więc staraj się być na rampie a nie popijaj kawkę w kabinie...
Podjeżdzać i odjeżdzać z miejsca załadunku tylko na polecenie obsługi!
Przed odjechaniem spod rampy (po otrzymaniu takiego pozwolenia) sprawdzić czy wszystkie pomosty, trapy i inne urządzenia rozładunkowe zostały zabrane, podniesione i dopiero odjechać.
Nigdy niczego nie zabierać z terenu firmy gdzie jest rozładunek/załadunek nawet jeżeli to leży w śmietniku. Na bramie nikt ci nie uwierzy, że to masz ze śmietnika... :oops:
No i do tego wszystkiego, myśleć!!!
Powodzenia dla wszystkich!
 
     
Gomez 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 135
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-11-04, 20:36   

Obsługa jak to nazywasz jest czasami głupsza niż ustawa przewiduje. Pod zadnym pozorem nie zgadzajcie sie na obsluge zadnych maszyn na hali. Kiedyś niemiec przyprowadził mi elektrycznego paleciaka i kazał zdejmować, nie zgodziłem się bo po :
1. nie potrafie tego obslugiwać
2. nie mam na to uprawnien
3.nie jestem magazynierem
4.jesli cos sie stanie wszyscy sie na ciebie wypną tyłem.

Miałem niezły dym o takie zachowanie, a niemiec to myslałem ze sie zagotuje, jednak i spedycja i szef przyznali mi rację. Nie chodzi o to ze dobra mozna od czasu do czasu pomóc, no ale zwykły paleciak ok. a nie jakies maszyny które uj wie jak obsługiwać, raz że czas leci dwa jak wyzej napisałem to nie jest nasza brocha.

Jeśli magazynier powie wam, tu masz el. paleciaka i ładuj to ty powiedz, tu masz kluczyki od zestawu i cofnij mi pod rampe. Krótka piłka.
 
     
adraul 

Tym śmigam: Mercedes Actros MP4
Uprawnienia: B, C, C+E, KW
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 50
Skąd: Żary / Lubuskie
Wysłany: 2013-11-13, 20:14   

Cytat:
Jeśli magazynier powie wam, tu masz el. paleciaka i ładuj to ty powiedz, tu masz kluczyki od zestawu i cofnij mi pod rampe. Krótka piłka.


Się nie śmiej bo jeszcze by wziął i podjechał :P
 
     
Gomez 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 135
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-11-17, 19:33   

Tym bardziej na rękę, sam podjedzie i sam rozładuje. A mi za to zapłacą. Żyć nie umierać :mrgreen:
 
     
PROVOKATOR1986

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-12-30, 22:09   

Jestem tutaj nowy na forum i dopiero niebawem MOŻE zaczne swoją przygodę z Transportem ale GOMEZ i DEEN dali naprawdę kilka ciekawych wskazówek. DZIEKI
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg