Wyszukiwarka:
 




Poprzedni temat «» Następny temat
jazda na zmiany jednym autem przez dwoch kierowcow
Autor Wiadomość
tomasssz007

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 13
Wysłany: 2013-05-05, 15:18   jazda na zmiany jednym autem przez dwoch kierowcow

witam mam takie pytanko
wsiadam wpisuje wykresowke skad ruszam stan licznika itp jezdze 3.-4 godziny pozniej wysiadam bo mam robote na firmie a w tym czasie kto inny autem jezdzi i pozniej znowu ja mam jakis dowoz.
to jak wysiadam to mam wpisac miejscowosc i stan licznika kiedy wysiadam czy nie wpisuje tylko zaznaczam sobie inna prace albo odpoczynek kreska na odwrocie i jak wsiade na drugi dowoz i wtedy zakoncze miejscowosc ale kilometry nie beda sie zgadzac bo ktos inny w tym czasie jak ja bylem na firmie zrobil moim autem jakies 100km.
 
     
mobil1994 
mobil1994


Tym śmigam: VW Polo IV
Uprawnienia: B, B+E, C, C+E, KW, KK
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1166
Wysłany: 2013-05-05, 17:06   

No właśnie chyba sobie sam odpowiedziałeś, że kilometry Wam się nie pokryją. Ty i kolega będziecie mieli te same kilometry. Ale lepiej niech wypowiedzą się fachowcy (osoby z większą wiedzą).
 
     
bigman 


Tym śmigam: MAGNUM 480DXi
Pomógł: 28 razy
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 698
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-05-05, 20:13   

tomasssz007 napisał/a:
to jak wysiadam to mam wpisac miejscowosc i stan licznika kiedy wysiadam

Tak dokładnie właśnie musisz zrobić.
tomasssz007 napisał/a:
czy nie wpisuje tylko zaznaczam sobie inna prace albo odpoczynek kreska na odwrocie i jak wsiade na drugi dowoz i wtedy zakoncze miejscowosc

Nie możesz tak zrobić! Mało tego, że kilometry będą inne, ponieważ dopiszesz sobie kilometry innego kierowcy to może to być potraktowane, jako fałszowanie zapisu.

Dlaczego można to uznać za fałszowanie zapisu?
A no dlatego, że gdy nie zakończysz każdej swojej jazdy odpowiednim wpisem (miejscowość, kilometry itp) to po powtórnym wsiadaniu do tego samego pojazdu kilometry będą już inne. W momencie kiedy na koniec zmiany wpiszesz te km, to wpiszesz te, co przejechałeś Ty, jak i inny kierowca.
Krótko mówiąc zawyżysz sobie ich ilość.
Problem jest taki, że na wykresówce zarejestruje się inny odcinek przebytej drogi niż ten z Twojego wpisu - to raz.
Dwa - zarejestruje się też czas Twojego prowadzenia pojazdu i wtedy przy kalkulacji wyjdzie Ci nieprawidłowa prędkość, ponieważ kilometry będą zawyżone.

Zasada jest taka.
Każdą Twoją jazdę musisz zamknąć, nawet jeśli prowadzisz ten sam pojazd 2, czy nawet 3 razy.

Przykład:
Zaczynasz jeździć od 5:00 do 11:00, później masz inną pracę i znów wsiadasz do tego samego auta i jedziesz od 14:00 do 16:00.

Wykresówki mają z tyłu przygotowane pola w przypadku prowadzenia w tej samej zmianie innego pojazdu i to właśnie do tego się wykorzystuje.

Wpisujesz swoje dane, kilometry początkowe itd.
Wkładasz wykresówkę o godz. 5:00 i wyjmujesz ją o godz. 11:00
Po wyjęciu piszesz na przedniej stronie resztę danych: miejscowość zakończenia, stan końcowy licznika i przejechane kilometry.

Gdy wsiadasz znów o godz. 14:00 na odwrocie tej samej wykresówki, jako drugi pojazd wpisujesz ten sam samochód i jego numer rejestracyjny, godzinę ponownego rozpoczęcia pracy, stan początkowy.
Po powrocie do firmy o godz. 16:00 wyjmujesz wykresówkę i uzupełniasz wpis, czyli stan końcowy i ilość przejechanych kilometrów.
Przerwę między godziną 11:00 a 14:00 zaznaczasz na odwrocie wykresówki, jako np. inną pracę.

I takim sposobem masz zarejestrowaną pełną (tylko swoją, mimo, że ten pojazd w tym samym dniu prowadził inny kierowca) aktywność wraz z prowadzeniem.
 
     
tytus_pullo 


Tym śmigam: Mercedes-Actros 4140 8x8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 195
Skąd: NKE
Wysłany: 2013-05-06, 10:49   

dziekibigman, sam sie nad tym zastanawialem nie raz :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Grafika: Shaxo | Wdrożenie: JacobCode.pl
Copyright © 2012 by FastKill.pl
http://www1.picturepush.com/photo/a/9147869/640/9147869.jpg