To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Młody Trucker
Forum początkujących kierowców trucków

Rodzaje i zabezpieczenie ładunków - mocowanie beli papieru

speed_cars - 2014-07-09, 14:40
Temat postu: mocowanie beli papieru
Witam, jak najlepiej zabezpieczyć bele papieru, w Poniedziałek mam pojechać do Świecia.
proszekOMO - 2014-07-09, 14:57

A jak te bele bedziesz mial ulozone?
qba - 2014-07-09, 15:53

Bela stojąca - kątownik x 2 + pas
proszekOMO - 2014-07-09, 16:52

Przyda sie polozyc maty antyposlizgowe + duza klamra na pas. Jesli miedzy belami bedzie wolne miejsce przyda sie poduszka do wypelnienia przestrzeni.

http://www.strychalski.eu...nia_ladunku.pdf
zobacz sobie strona 10. Na dole zabezpieczenie paleta z przodu ladunku w celu unikniecia przesuniecia podczas hamowania

Bauer - 2014-10-13, 17:22

Gumy antypoślizgowe bądź maty z tworzywa sztucznego. Ja jeszcze robię tak, że pierwszą i ostatnią rolkę spinam pasami na krzyż a pozostałe po jednym pasie. Mogę również powiedzieć, że jeśli wózkowy będzie cię ładował to pilnuj żeby między rolkami był luz na grubość palców, żeby rolki podczas jazdy się nie tarły, bo zajedziesz na rozładunek a podłoga pełna w wiórkach będzie.
lofican - 2017-07-17, 13:17

Uważajcie przy belach, aby nie pakowali ich wam na przemian (na osiach naczepy najczęściej). U Niemca nie chcą czegoś takiego potem rozładować (bezpieczeństwo i porządek), a w dodatku jest więcej roboty ze spinaniem pasami nieustawionych w jednym rzędzie beli. W Parenco Renkum tak ładują, a potem jest tylko problem i przeciążony zestaw.